Влада України планує списати багатомільярдні борги за газ: за них заплатять прості українці

Влада України планує списати багатомільярдні борги за газ: за них заплатять прості українці
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

У Верховній Раді прийняли рішення списати близько 100 млрд грн боргів на ринку газу. В результаті “обнулять” борги газозбутів, облгазів і теплокомуненерго. Використане блакитне паливо при цьому оплатять із державного бюджету: фактично своїми податками за це заплатять всі українці.

Loading...

Це випливає із законопроекту №3508-д, який 14 липня у другому читанні прийняли 303 голосами (більшість з яких від “Слуги народу”). Варто зазначити, що більша частина боргів накопичилася в компаніях, які належать олігарху Дмитру Фірташу (він контролює цілу мережу облгазів і облгазозбутів).

Проти прийняття документа виступала і частина експертного співтовариства. Наприклад, в громадянській мережі Опора заявили, що перед списанням боргів необхідно провести аудит і розібратися, за що хочуть заплатити податками українців.

Головні мінуси законопроекту:

  • немає аудиту тієї заборгованості, яку вирішили компенсувати з держбюджету;
  • в борги входять “температурні коефіцієнти” і завищені норми споживання. При цьому температурні коефіцієнти ввели в 2017-м, а в облгази отримають компенсацію з 2015-го.

“Газзбити винні “Нафтогазу” майже 24 мільярди грн. В сукупності борги окремо взятого олігарха Фірташа, облгазів та газзбитов, складають 62 мільярди гривень перед НАК “Нафтогаз” і “Укртрансенерго”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...