Марина Ставнійчук: Зеленський тиснув на Конституційний суд і не соромиться про це говорити

Марина Ставнійчук: Зеленський тиснув на Конституційний суд і не соромиться про це говорити
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Президент України Володимир Зеленський тиснув на Конституційний суд і не соромиться про це говорити. Про це заявила член Венеціанської комісії в 2009-2014 рр. Марина Ставнійчук в інтерв’ю каналу “Перший Незалежний”.

Loading...

“Я вражена останніми інтерв’ю наших різних керівників. Президент України на всю країну каже:”Я тиснув на Конституційний суд”. Це пряма конституційна відповідальність за такі дії, а він не соромиться про це говорити. Це склад кримінального правопорушення. Данилов каже, що РНБО може застосовувати санкції завжди, коли мова йде про національну безпеку. Зачекайте: або є закон про санкції і про РНБО і ви керуєтеся чинним законодавством України, або ви дієте так, як ви говорите, фіксуючи кримінальні правопорушення у своїх недолугих публічних позиціях в інтерв’ю. Настільки люди непрофесійні, що мимоволі роздають подібного роду публічні позиції і не соромляться свого незнання законодавства, свого політичного безкультур’я”, – зазначила юрист.

Ставнійчук також згадала засідання у справі радикала Сергія Стерненка в Одеському апеляційному суді.

“Ми бачили, що робилося в Одеському апеляційному суді у справі Стерненка. Стерненка випустили, а всі судді, які розглядали справу, подали у відставку. Для мене це серйозний сигнал того, що на них тиснули, і вони, прийнявши рішення, яке від них вимагала влада, заявили про бажання піти у відставку. Але всьому настає кінець часу, коли це можна робити. Професійне середовище, коли говорять про справу Медведчука, хоче зрозумілої, чіткої правової позиції. Генеральний прокурор, доктор юридичних наук, коли робить якісь заяви, то вони повинні мати не політичний, а виключно юридичний характер”, – додала юрист.

Нагадаємо, 9 липня Печерський районний суд міста Києва залишив Медведчука під цілодобовим домашнім арештом до 7 вересня.

Раніше адвокати Віктора Медведчука Кирпичов к. х. і Чередниченко Л. В. заявили, що дії Генеральної прокуратури та її голови Ірини Венедиктової щодо Медведчука-незаконні.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Сам Віктор Медведчук підкреслив, що те, що відбувається – політична розправа за його принципову позицію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...