Суд над Медведчуком показує, що Велика Британія “перехоплює” Україну з рук США

Суд над Медведчуком показує, що Велика Британія “перехоплює” Україну з рук США
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

В Україні триває судилище над невгодними владі на чолі з президентом Володимиром Зеленським опозиційними політиками. На минулому тижні суд Києва ухвалив рішення про продовження утримання під домашнім арештом лідера “Опозиційної платформи — За життя” Віктора Медведчука. На рішення суду не вплинув той факт, що сторона захисту фактично спростувала всі доводи звинувачення, яке закидає політику зраду інтересів країни. За підсумками засідання Медведчук заявив, що його адвокати зробили все для того, щоб суд ухвалив логічне й справедливе рішення, але ситуація залишилася незмінною.

Loading...

Що стосується сфабрикованої справи проти Віктора Володимировича Медведчука в Україні, то весь процес, звичайно ж, шитий білими нитками. Непрофесійна робота прокурора Венедиктової, слідства та взагалі Офісу президента.

Я стверджую, що саме Офіс президента в чіткій взаємодії з посольством США та Британії веде цю справу. Нічого не підготовлено серйозно, все вкрай хитко, бездоказово. Сам факт того, що прямо в залі суду суддя ставив питання: “Чи є у вас докази?” – і прокурор сказав, що в них доказів немає, говорить багато про що.

Справа сфабрикована, і це чисто політична розправа. Треба сказати, що Віктор Володимирович не перший день присутній в українському бізнесі, українській політиці, у нього є серйозний досвід ведення справ, тому, звичайно, там нема за що зачепитися. Але чіплятися будуть, переслідувати будуть, а доказів ніяких не буде. Вони можуть спробувати зробити щось свавільно, як зробили, наприклад, із закриттям опозиційних телеканалів.

Те, що вони зараз роблять, більше схоже на агонію, ніж на серйозну роботу, тому що такі справи легко сфабрикувати, але й розвалювати їх досить легко, просто кажучи правду. Тому, думаю, перспектив у цих справ немає. Це тільки накачає додатковим рейтингом, додатковою довірою народу Віктора Володимировича, тому що розчарування в Зеленському величезне, кудись свій відчай люди повинні будуть направляти, і для них дійсно реальна альтернатива – те, що пропонує Медведчук.

Суд – це не просто особиста боротьба нинішньої влади, це технологія зачистки опозиційного простору. Тобто на опозиційному полі можуть бути тільки фріки й дурники, а серйозних політиків намагаються видавити з цього простору, змусити або виїхати з країни, або замовкнути.

Але думаю, що це все в будь-якому разі відбувається за узгодження технологів, які працюють насамперед в американському посольстві, що мають безпосереднє відношення до ЦРУ, до MI6 у посольстві Британії. Стоїть завдання знищувати будь-яку розсудливу опозицію, щоб потім можна було говорити: “Ну ось, бачите, люди ж не виходять, люди ж не протестують, значить, всіх все влаштовує”. І далі продовжувати створювати видимість так званої демократії, коли більшість підпорядковується думці меншості.

Але в Україні склалася унікальна ситуація, коли російська більшість змушена підкорятися думці купки войовничих, агресивних маргіналів, які діють тактикою терору за повного заступництва Заходу. Але так буде не завжди, все одно все зміниться.

При цьому вплив Заходу в історії з переслідуванням опозиції ключовий. Однак річ у тім, що до зустрічі Путіна та Байдена американці дуже серйозно підтримували переслідування Медведчука, але після зустрічі вони якось трохи замовчали, переключилися на Ігоря Коломойського, інші моменти.

 

Я стверджую, що переслідуванням Медведчука насамперед опікується MI6. Британці зараз намагаються зайняти всі ніші на Україні, можна навіть сказати, видавивши звідти американський вплив. Американцям це дуже не до вподоби, враховуючи, що вони взяли на себе зобов’язання за півроку змусити Україну виконати Мінські угоди, вони явно зіткнуться з протидією не тільки чинної української влади, замазаної по шию в крові Донбасу, але й британців.

Я переконаний, що до осені американці зіткнуться з неможливістю виконувати Мінські угоди, і насамперед Україні в цьому допомагатиме Британія. Восени почнуться найсерйозніші зміни за українським напрямком, коли американці можуть навіть попросити допомоги в Росії, щоб вирішити українське питання.

Вашингтон дійсно дуже турбує зростаючий вплив Лондона, їхні інтереси дуже часто почали перетинатися. Якщо раніше вони працювали в унісон, то зараз із кожним днем їхні позиції розходяться й стикаються. Але думаю, що результат цього суду позиції ОПЗЖ тільки посилить. Головне зараз – вистояти, продовжувати діяти в заданому напрямі.

Юрій Кот

Джерело: Народна Правда
загрузка...