Байден і Меркель заявили, що Україна повинна залишитися країною-транзитером російського газу

Байден і Меркель заявили, що Україна повинна залишитися країною-транзитером російського газу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

15 липня в Вашингтоні відбулися переговори президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Ангели Меркель. Лідери держав заявили, що Україна повинна залишитися країною-транзитером російського газу, незважаючи на роботу “Північного потоку – 2“.

Меркель в ході переговорів заявила, що Німеччина і Єврокомісія доклали зусиль для укладення договору про транзит газу між Україною і РФ до 2024 року:

“Ми доклали багато зусиль, не тільки Німеччина, але і вся Європейська комісія, щоб ми змогли виробити з Росією і Україною договір, який гарантує продовження газового транзиту до 2024 року. І моє основне припущення полягає в тому, що після цього подібні газові поставки будуть можливі “.

Вона також додала, що Україна повинна залишитися країною-транзитером російського газу:

“Хочу сказати чітко: в нашому розуміння було і є, і залишається, що Україна залишається транзитною країною для природного газу, що в України, як у будь-якої іншої країни, є право на територіальний суверенітет, тому ми беремо участь в мінському процесі, і що ми діятимемо активно, якщо Росія не буде враховувати це право України бути країною-транзитером. Це означає, що для мене “Північний потік – 2″ є додатковим проектом, а не проектом, що заміщає транзит газу через Україну”.

У разі порушень зобов’язань по транзиту газу через Україну Росію можуть покарати.

“У нас є багато інструментів, вони лежать істотно не на німецькій стороні, а на європейській, які можна застосувати. Це завжди демонструвалося і в зв’язку з санкціями, і Мінськом, і з анексією Криму. Але я не хочу тут займатися спекуляціями, хочу тільки сказати, що ми всі, включаючи наші профільні відомства, говоримо про те, які можливості для реакції ми маємо. Ми знаходимося в діалозі з нашими європейськими друзями, проте це буде відрегульовано у вирішальний момент, я сподіваюся, що до нього не дійде”, – заявила Меркель.

Президент США Джо Байден в свою чергу підкреслив, що США і Німеччина запускають партнерство в сфері клімату та енергетики, яке буде направлено на допомогу країнам Центральної Європи, в тому числі і Україні.

Деталі уточнювати він не став. Поки що відомо, що Білий дім оприлюднив матеріали, в яких вказуються три основні галузі співробітництва: взаємодія в боротьбі з кліматичними змінами (потеплінням), співпраця з розробки та впровадження «критично важливих енергетичних технологій», сприяння розвитку сталої енергетики в економіках, що розвиваються.

«Канцлер Меркель і я дали вказівки нашим командам розглянути практичні заходи, які ми можемо спільно прийняти, про те, чи укріплена або ні енергетична безпека Європи та України. Ми будемо виходити з російських дій. Ми подивимося», – уклав Байден.

Як раніше заявив голова правління НАК «Нафтогаз України», Україна продовжить отримувати від Росії гроші за газовим контрактом, навіть в разі завершення будівництва «Північного потоку-2» до кінця поточного року.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати питання компенсацій за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер відзначав , що російський газопровід «Північний потік-2» підриває безпеку не тільки України, а й інших країн Східної Європи.

Джерело: Народна Правда