Денис Монастирський: що відомо про заміну Авакова

Денис Монастирський: що відомо про заміну Авакова
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада 15 липня підтримала відставку Арсена Авакова з поста міністра внутрішніх справ. Його місце може зайняти нардеп від “Слуги народу” Денис Монастирський, йому посаду запропонував сам президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, про те, що Арсен Аваков йде у відставку , стало відомо 13 липня. Чиновник офіційно повідомив про своє рішення. Аваков перебуває на посаді глави МВС з 27 лютого 2014 року. Він був перепризначений міністром внутрішніх справ 29 серпня 2019.

Український журналіст Дмитро Гордон заявив, що найближчим часом будуть звільнені міністр юстиції Денис Малюська і міністр оборони Андрій Таран.

РБК-Україна нагадує , що Монастирський приєднався до команди президента ще в період президентської кампанії.

Майбутнього главу МВС вважають близьким до попереднього шефа цього відомства Арсена Авакова. Цей зв’язок міг стати зайвим підтвердженням того, що в ОП обрали мирний шлях транзиту влади. Сам же Монастирський цю прив’язку заперечує і заявляє, що до обрання в Раду бачився з колишнім міністром всього лише кілька разів.

Раніше в інтерв’ю Монастирський допускав, що одним із приводів для відставки Авакова може стати розвал справи убитого журналіста Павла Шеремета.

Денис Монастирський, 41 рік, народився в Хмельницькому. Закінчив юридичний факультет в Хмельницькому університеті управління та права. Там же і викладав після навчання. Має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Працював юристом в компаніях “Hillmont Partners”, “Global Ties KC” і “Лігал Консалтинг”. Засновник Подільського молодіжного культурного об’єднання “У майбутнє через культуру”.

У парламенті попереднього скликання Монастирський значився помічником Антона Геращенко – близького соратника Авакова. По закінченню своєї депутатської каденції Геращенко став заступник міністра внутрішніх справ. Цей факт біографії Монастирського був одним із приводів для того, щоб його пов’язували з Аваковим.

До обрання в Раду Монастирський також був експертом з питань реформування правоохоронної і судової системи в Українському інституті майбутнього, де Геращенко – один із засновників. Також він був секретарем конкурсної комісії щодо формування Державного бюро розслідувань, яка в кінцевому рахунку обрала директором Романа Трубу і його заступників – Ольгу Варченко і Олександра Буряка.

Весною 2019-го, під час своєї виборчої кампанії Зеленський представив його як експерта з питань реформування правоохоронної системи.

Джерело: Народна Правда