Лікар пояснив, чому українці поки не можуть змішувати вакцини проти COVID-19

Лікар пояснив, чому українці поки не можуть змішувати вакцини проти COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров заявив, що змішувати вакцини проти COVID-19 теоретично можна, але для цього потрібно не тільки рішення МОЗ, а й технічні зміни в електронній системі охорони здоров’я Helsi.

В ефірі “Обозревателя” він повідомив, що для цього слід враховувати тип обох вакцин:

Loading...

“Ізраїль, Угорщина, Словенія, інші європейські країни продемонстрували, що можна вакцинуватися, наприклад, Pfizer або Moderna, або іншими мРНК-вакцинами,  щоб придбати хороший імунітет. Тому взаємозамінність можлива”.

У той же час він зазначив, що зараз в Україні така функція недоступна з технічних причин. За його словами, для того, щоб це стало можливим в Україні, нам необхідно змінити опціонал електронної системи охорони здоров’я Helsi:

“В Україні доступні варіанти виконання щеплення тільки однотипною вакциною. Зараз лікар не зможе вам внести іншу вакцину, ніж ту, яка була введена вам в перший раз, і згенерувати вам сертифікат. Тому є суто технічне питання, яке треба терміново вирішити, щоб можна було зробити взаимозамену вакцини “.

Одночасно з цим він закликав українців не звертати уваги на фейкові повідомлення про небезпеку тієї чи іншої вакцини і щеплення будь-яким доступним варіантом, оскільки всі вони захищають від тяжкого перебігу захворювання.

Напередодні міністр охорони здоров’я України Віктор заявив, що Ляшко Європейський Союз в недалекому майбутньому дозволить в’їзд щепленим від COVID-19 вакциною CoronaVac виробництва Sinovac Biotech (Китай).

Як відомо, зараз в Україні прищеплюють вакцинами: Comirnaty (Pfizer & BioNTech), CoronaVac (Sinovac Biotech) і CoviShield або SkBio (аналог AstraZeneca). Одночасно з цим незабаром в Україну повинні надійти ще дві вакцини від COVID-19 – Moderna і Novavax. Йдеться про багатомільйонні партії.

Джерело: Народна Правда