На вулицю краще не виходити: експерт попередила про наслідки вибуху в Рівному

На вулицю краще не виходити: експерт попередила про наслідки вибуху в Рівному
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В результаті вибуху на підприємстві “Рівнеазот” у навколишнє середовище могли потрапити хімічні речовини, небезпечні для людини. Місцевим жителям слід закривати вікна і обмежити своє перебування на свіжому повітрі до завершення екологічної експертизи.

Loading...

Таку думку озвучила голова громадської ради при Екологічної інспекції Дніпропетровської області, керівник “Екопатруля” Тетяна Лампика.

Експерт сумнівається в тому, що концентрація хімічних речовин в атмосфері після вибуху не перевищувала норму.

“Повідомляється про те, що був викид газів, а не речовини в чистому вигляді. Через те, що вимірювали концентрацію окремих речовин, не було зафіксовано перевищення. Якби робилися заміри цілих газів, то перевищення було б зафіксовано”, – сказала вона .

Вона звернула увагу на те, що різні джерела вказують різні хімічні речовини, які опинилися в атмосфері в результаті вибуху. Зокрема, поряд з окисом азоту називалися і гази, які використовуються для очищення труб на виробництві.

“Вони є досить шкідливими і для людини, і для навколишнього середовища”, – попередила еколог.

Лампика підкреслила, що ступінь небезпеки хімічних речовин в конкретному населеному пункті залежить від безлічі факторів, зокрема, від швидкості вітру після вибуху, від опадів та іншого. Вона підкреслила, що необхідно “повноцінне екологічне дослідження”.

Еколог допустила, що, можливо, викид був короткочасним, і, отже, такими ж короткочасними будуть і його екологічні наслідки. Але поки дослідження не проведено, місцевим жителям вона порекомендувала не відкривати вікна і обмежити своє перебування на свіжому повітрі.

Як ми вже розповідали раніше, українцям не рекомендують найближчим часом з’являтися під дощем без парасольки – через аварії на заводі «Рівнеазот» є ймовірність кислотних дощів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...