Що буде з чиновниками, які не склали тест на знання української мови: з’явилася відповідь

Що буде з чиновниками, які не склали тест на знання української мови: з’явилася відповідь
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Українські чиновники, яким не вдалося з першого разу здати обов’язковий іспит на знання державної мови, можуть піти на перездачу протягом 4 місяців.

Loading...

Відповідну заяву зробив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

“Закон один для всіх – працює людина чи претендує на посаду в секретаріаті Кабміну, або це місцева адміністрація. Є можливість протягом 4 місяців перездати це тестування”, – сказав міністр.

Він нагадав, що здавати іспит з української мови чиновникам потрібно було і раніше, однак тепер вони повинні документально підтвердити його результат.

“Звичайно, така норма була присутня, не було вимоги щодо підтвердження цього рівня у вигляді свідоцтв, які зараз будуть видаватися за підсумками проведення тестування. Така норма існувала ще й стосовно деяких категорій посад, де є визначення іноземної мови, але більшість фахівців її не проходять або не показують необхідний рівень”, – підкреслив Немчинов.

Крім того, корупційна складова при здачі тесту нібито виключена, оскільки чиновники не контактують з людиною, яка визначає рівень їх знання української мови.

Нагадаємо, мовний іспит має різні рівні складності – чим вища посада у людини, тим складніші питання.

Як ми вже розповідали раніше, в Ужгороді десятки студентів-медиків спіймали на махінаціях – замість себе вони відправили здавати іспит іншу людину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...