США і ФРН готуються оголосити про домовленість щодо «Північного потоку – 2»: що обіцяють Україні

США і ФРН готуються оголосити про домовленість щодо «Північного потоку – 2»: що обіцяють Україні
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Сполучені Штати Америки і Німеччина домовилися про угоду за проектом будівництва газопроводу “Північний потік – 2″ і сьогодні, 21 липня, про неї буде оголошено.

The Wall Street Journal пише , що Німеччина заявить про зобов’язання допомагати Україні в питаннях енергетичних проектів і дипломатії, а адміністрація Джо Байдена перегляне свою позицію протистояння проекту газопроводу:

Loading...

«США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво спірного російського газопроводу».

Також повідомляється, що США і Німеччина можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації, якщо Кремль буде використовувати газопровід «Північний потік – 2» в якості зброї проти України.

Документ, за інформацією видання, передбачає, що Німеччина вживе заходів, якщо Росія буде використовувати «Північний потік – 2» для тиску на Україну або посилить агресію. Крім того, Берлін повинен закликати ЄС до кроків у відповідь, в тому числі до санкцій на експорт російських енергоносіїв.

Аналогічну інформацію повідомляє і Bloomberg.

“За проектом документа, якщо Москва “спробує використовувати енергетику як зброю або здійснити агресію проти України”, Німеччина вживе заходів проти Росії на національному рівні і буде наполягати на заходах  на європейському рівні”, – йдеться в статті.

При цьому, про які саме заходи йдеться, видання не повідомляє. Але співрозмовник видання відзначає, що в документі усвідомлено використовується невизначене формулювання, оскільки Білий дім не хоче давати Росії карту можливих дій.

У матеріалі також йдеться, що проект угоди передбачає, що Німеччина буде використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження угоди про транзит газу між Україною і Росією на строк до 10 років після його закінчення в 2024 році. Крім того, США і Німеччина будуть прагнути залучити до 1 мільярда доларів інвестицій в спеціальний фонд, щоб допомогти Україні перейти на більш чисті джерела енергії. Німеччина також призначить спецпосланця по розвитку двосторонніх проектів з Україною в сфері енергетики, виділивши йому 70 мільйонів доларів.

Напередодні видання Politico повідомляло, що адміністрація президента США Джо Байдена закликає Україну утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною, стосовно трубопроводу “Північний потік-2”. За даними видання, американські чиновники попередили Київ, що публічна критика угоди ФРН і США може нашкодити відносинам США і України.

Президент України Володимир Зеленський вимагав  від Європи гарантії з питання російського газопроводу «Північний потік-2″. За його словами, частина коштів, які отримують за транзит, Україна витрачає на інфраструктуру і армію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...