В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю і сигарет в супермаркетах

В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю і сигарет в супермаркетах
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні хочуть заборонити продаж алкогольних напоїв та будь-яких видів сигарет в супермаркетах.

Відповідний законопроект №5805 внесли в Раду.

Loading...

Депутати пропонують перенести продаж до спеціалізованих торговельних точок.

“Один з найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати масштабного дослідження впливу алкоголю на здоров’я людини. Висновок досліджень – безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Депутати пропонують заборонити  продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, використовуваних в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння в приміщеннях торговельних організацій, які торгують продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами.

Продаж даної продукції хочуть дозволити виключно в спеціалізованих стаціонарних торгових точках (магазинах), де інші товари, крім перерахованих, не продаються.

За порушення заборони магазини, будуть платити штраф – 23 790 грн.

Сигарети в Україні в період з грудня 2020 по червень 2021-го подорожчали в середньому на 4-5 гривень за пачку. Подорожчав також і алкоголь.

В Україні планують заборонити куріння електронних сигарет в громадських місцях.

Джерело: Народна Правда
загрузка...