В Україні скоротять кількість чиновників, але підвищать їм зарплати: в Кабміні готують реформу

В Україні скоротять кількість чиновників, але підвищать їм зарплати: в Кабміні готують реформу
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів України погодив Стратегію реформування державного управління до 2025 року – документ передбачає істотне скорочення кількості чиновників, але одночасно з цим і зростання їх зарплат.

Про це повідомляє Страна.

Loading...

У документі говориться, що пріоритетом є розвиток сфери адміністративних послуг, для цього планується розвивати мережу ЦНАП і збільшувати перелік послуг, які вони надаватимуть. Один з напрямків – цифровизація. Якщо зараз надається 120 цифрових послуг, то в 2022 році їх буде 130, а до 2025 року – 350. В тому числі, пенсійних адміністративних послуг буде надаватися 50% замість нинішніх 3%, а соціальних – 90% замість 50%.

При цьому, адміністративні послуги, які зараз обходяться громадянам безкоштовно, можуть стати платними.

Окремий пункт стратегії – це держслужбовці. У документі сказано, що буде підвищуватися їх соціальний захист та матеріальне забезпечення. Стосовно зарплат, в стратегії йдеться, що вони стануть більш прозорими і передбачуваними (знизиться варіативна частина, яка залежить від рішення керівництва, скажімо, премії). При цьому держчиновників будуть скорочувати.

Вимоги до чиновників зростатимуть. Зокрема, за таким критерієм як “доброчесність”. Держчиновникам також доведеться більше вчитися, а конкуренція за чиновницькі місця, як прогнозується, буде рости. Якщо зараз на посаді держслужби в середньому претендує три кандидати, то до 2025 року їх буде 15.

В Україні більше 10 мільйонів чоловік отримують зарплату в конвертах .

Як повідомлялося раніше, в Україні почали боротьбу з роботодавцями, які не дотримуються законодавства – не оформляють своїх співробітників, платять «сіру» зарплату. Порушників чекають штрафи. Як відомо, в Україні один з найвищих рівнів тіньової економіки. За даними Держстату, офіційно в країні працює 15,5 млн чоловік, а платять внески до Пенсійного фонду трохи більше 10 млн. При цьому всього ж в працездатному віці – близько 26 млн українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...