Зеленський в інтерв’ю французьким ЗМІ спробував ущипнути Росію, але лише показав свою неспроможність

Зеленський в інтерв’ю французьким ЗМІ спробував ущипнути Росію, але лише показав свою неспроможність
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Володимир Зеленський в інтерв’ю французькому виданню “Політик Інтернасьйональ” традиційно для себе спробував ущипнути Росію, торкнувшись теми Донбасу, Криму і російської політики захисти російськомовних. Втім, аргументи Зеленського були настільки слабкими, що навряд чи переконали французьких журналістів.

Зеленський в інтерв’ю поскаржився, що Росія використовує російськомовних українців, щоб тиснути на офіційний Київ. При цьому в Офісі президента все частіше розставляють акценти з прицілом на США – Київ хоче, щоб Вашингтон включився у вирішення конфлікту на Донбасі і тиснув на Москву. Звідси й аналогія Зеленського про Кремнієву долину.

“Наприклад, у Кремнієвій долині більшість співробітників – іноземці. Індійці, британці, росіяни… Американці там вже не в більшості. І що, через це країни, звідки ці співробітники родом, готові розгортати свою армію, щоб гарантувати їхню безпеку?” – заявив Зеленський.

Але це звичайна підміна понять. США не обмежують росіян у Кремнієвій долині, не забороняють людям розмовляти рідною мовою, не закривають школи, не бомблять їх зрештою. А Україна це все робила і робить. При цьому в інтерв’ю все тому ж виданню Дмитро Козак дав чітко зрозуміти, що Росія зробить якісь дії в разі насильства на Донбасі. Тобто це не що інше як застереження від силового сценарію. Цілком адекватна реакція.

Можливо, за подібною риторикою Зеленського стоїть бажання прикрити “рукою Росії” бажання українців виїхати з країни, отримати інший паспорт. Зеленський поскаржився, що Росія роздала 250-300 тис. своїх паспортів на Донбасі і в Криму. Начебто українців насильно змушують отримувати ці паспорти. Справа в тому, що люди обирають для життя безпечні країни, де дотримуються законів, де є високий рівень достатку і мінімум корупції. Саме тому з України масово виїжджають громадяни, зокрема і до Росії. Навіть ООН каже, що до 2100 року населення України скоротиться на 45%. Чи винна в цьому Росія?

До слова, Зеленський навіть не володіє інформацією, скільки російських паспортів отримали українські громадяни. Козак констатує, що з 2016 по 2020 роки громадянство Російської Федерації прийняли 978 тис. громадян України. Тобт, Зеленський помилився втричі-вчетверо. Так вони і країною керують.

Ще одне мінне поле для Зеленського – це перехід на міркування про те, як погано в Росії. “Передбачалося, що Росія перетворить Крим на “перлину морів”. Але нічого не сталося. Навпаки, ситуація погіршилася – немає туризму, немає підприємств, немає роботи, немає води, рекордна інфляція”, – похвалився Зеленський в інтерв’ю.

У 2017 році Крим, за російськими статистичними даними, прийняв 5,4 млн туристів. У 2018 році в Криму побувало 6,8 млн туристів, у 2019 році – понад 7 млн, що стало рекордом за весь пострадянський період. Немає туризму, говорите?

За підсумками першого кварталу, безробіття в Україні склало 10,1% (у Росії, до слова, – 5,2%), ВВП впав на 2,2%, Індекс промвиробництва за п’ять місяців обвалився на 13%, річна інфляція станом на травень досягла 9,5%. І цей ланцюжок можна продовжувати. Результат роботи молодих реформаторів навіч.

Маючи такі гнітючі показники, Зеленський не соромиться скаржитися, що “Україну часто розглядають як республіку другого сорту, яку інші радянські республіки використовували як сільськогосподарські угіддя, сховище ресурсів”. Але якби Зеленський вивчав історію, він би знав, що на момент розпаду СРСР Україна була однією з найбільш розвинених союзних республік – у плані освіти, мережі наукових і промислових підприємств, в Україні було одне з найбільш розвинених у СРСР сільське господарство, а також вельми потужний військово-промисловий комплекс, що включає провідні в СРСР підприємства з випуску ракетного озброєння, великовантажних транспортних літаків, танків. Україна мала достатню кількість наукових, інженерних та управлінських кадрів.

Все це було, але за 30 років такі, як Зеленський, знищили це все, перетворивши промислово розвинену країну на сільськогосподарський придаток Європи. А свою неспроможність влада починає виправдовувати відвертою брехнею.

Неможливо читати інтерв’ю Зеленського без почуття сорому.

 

Ігор Вальський

Джерело: Народна Правда