Зеленський в інтерв’ю французькому виданню визнав, що США втратила інтерес до України

Зеленський в інтерв’ю французькому виданню визнав, що США втратила інтерес до України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Зеленський в інтерв’ю французькому виданню «Міжнародна політика» з жалем був змушений визнати, що США остаточно втратила інтерес до України. І, звичайно ж, зміна багаторічного курсу США щодо підтримки Києва не безпідставно, тут не обійшлося без провального кейса Зеленського по Донбасу.

Тепер по порядку.

У коментарі французьким журналістам Зеленський заявив, що «Україна не обов’язково входить в число пріоритетів США. Мені шкода”. Далі президент визнає, що США все-таки втратили інтерес до України, навіть не дивлячись на те, що саме нинішній президент Байден курирував українське питання за часів президентства Обами і навіть у найскладніші часи носив звання «друга України».

І, по всій видимості, зараз до Зеленського остаточно дійшло, що більше з ним ніхто не збирається панькатися і тепер всі свої проблеми доведеться вирішувати своїми силами. Тому він все-таки пропонує, незважаючи на втрату інтересу до України з боку США, залучити заокеанського партнера до «нормандського» формату.

Але тут важливо розуміти, що під час двосторонньої зустрічі Путіна і Байдена між лідерами двох країн було досягнуто ряд певних домовленостей, в тому числі по Донбасу.

У цьому світлі заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак в інтерв’ю тому ж французькому виданню підтримав тезу розширення «нормандського формату». У Кремлі вже вкотре заявили, що вони готові прийняти переформатування переговорів по Донбасу. Звичайно ж цей перезапуск «нормандських переговорів» повинен припускати і введення до складу групи представників ОРДЛО.

За словами Козака, «у РФ немає принципових заперечень проти підключення до діючих переговорним форматам нових учасників».

Тобто Кремль домовився з Байденом про розширення формату за рахунок США і ОРДЛО. Таким чином, США, маючи значне вплив на Україну, змусить офіційний Київ сісти за стіл переговорів з представниками республік. Про що, до речі, вже довгі роки української влади твердить українська опозиція.

Давно пора б це зробити.

Кирило Ковальчук

Джерело: Народна Правда