Індекс БігМака показав, що долар в Україні має коштувати 11 гривень

Індекс БігМака показав, що долар в Україні має коштувати 11 гривень
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Курс долара в Україні, відповідно до  індексу бігмака, повинен знаходитися на рівні близько 11,5 грн. Національна валюта України недооцінена на 57,7%. 

Про це йдеться в матеріалі The Economist.

Loading...

Нагадаємо, Індекс бігмака розраховують з 1986 року на основі ціни бутерброда в різних країнах світу, щоб визначити, наскільки валюта країни недооцінена (або переоцінена) по відношенню до долара США. За основу береться вартість бургера в Штатах і вважається, що в нацвалюті будь-якої країни він в перерахунку на долари повинен коштувати стільки ж. Якщо стоїть більше – валюта переоцінена до долара, менше – недооцінена. Вибір саме цього бургера пояснюють тим, що БігМак – своєрідний аналог продуктового кошика, в ньому є хліб, м’ясо та овочі.

У США зараз бургер “БігМак” коштує 5,65 долара, тоді як в Україні – 65 гривень, тобто трохи більше 2,3 долара. Таким чином, за розрахунками аналітиків, “справедливий” курс української валюти – 11,5 гривні за один американський долар.

Серед недооцінених валют світу: ліванський фунт – на 70,2%, російський рубль – 59,9%, південноафриканський ранд – 59,6%, азербайджанський манат – 58,9%, турецька ліра – 58,7%,

Переоціненими валютами аналітики вважають: венесуельський болівар – на 47,7%, швейцарський франк – 24,7% і норвезька крона – 11,5%.

Аналітики кажуть , що протягом найближчого тижня помітної зміни курсу долара до гривні не очікується. Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень близько 27,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,1 / 27,3 грн.

В Україні дозволили купувати в банках готівкову іноземну валюту за безготівкову гривню – за покупку готівкових доларів в касі можна буде розрахуватися карткою, гривні за продаж готівкових доларів можна отримувати відразу на карту. Готівкові долари тепер можна буде обмінювати через банкомати і термінали.

Джерело: Народна Правда
загрузка...