Масштаби епідемії COVID в Росії занизили в 5 разів: розслідування

Масштаби епідемії COVID в Росії занизили в 5 разів: розслідування
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Статистику  хворих на COVID-19 в Росії можуть занижувати в п’ять разів.

Loading...

Авторами гучного розслідування стали « Медуза », «Медіазона» і «Холод». Журналісти отримали дані про кількість записів в реєстрі МОЗ на основі номерів QR-кодів, які видавали людям, які перенесли COVID-19. У кодах фігурували дані з реєстрових записів МОЗ. Виявилося, що в реєстрі більше 29 мільйонів записів – в п’ять разів більше, ніж офіційно повідомляє оперативний штаб по боротьбі з коронавірусом.

У федеральному оперативному штабі по боротьбі з коронавірусом, коментуючи висновки журналістів, заявили, що учасники розслідування переплутали дані з двох реєстрів – про перехворіли і вакцинованих. У МОЗ тоді говорили, що позиція оперштаба відображає і позицію відомства. Зараз із заяви міністерства виявляється,  що це один реєстр, а не два.

Напередодні Міністерство охорони здоров’я РФ прокоментувало розслідування, зазначивши, наведені дані про хворих – це «не більше ніж фантазії». У МОЗ підтвердили, що ведуть федеральний інформаційний ресурс по коронавірус, куди крім хворих COVID-19 включають дані про хворих на пневмонію, вакцинованих і представників інших неназваних «категорій». На 21 липня в списку було 39 мільйонів записів, зазначили у відомстві:

«При цьому унікальний номер реєстрової запису не є наскрізним порядковим номером – алгоритм його формування нелінійний і враховує кілька факторів».

У перші 14 місяців пандемії COVID-19 понад 1 мільйон дітей втратили одного або обох батьків. Ще приблизно 500 тисяч втратили бабусю або дідуся, які жили з ними в одному будинку і дбали про них.

Як повідомлялося раніше, в період з січня по травень в Україні померло 299 964 чоловік. При цьому COVID-19 випередив рак серед причин смерті людей.

У Національній академії наук прогнозують ймовірність «вибухових темпів» зростання захворюваності COVID-19.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...