Україна повинна була домовитися з Росією про пряме постачання газу, як пропонував Медведчук

Україна повинна була домовитися з Росією про пряме постачання газу, як пропонував Медведчук
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Оригінал – на сайті “Голос Правди

А ви друзі, як не сідайте, все в музиканти не годитеся. Bloomberg пише, що драфт угоди готовий: німці будуть намагатися “використовувати всі важелі впливу, щоб домогтися продовження на термін до 10 років контракту на транзит газу через Україну. США і ФРН також залучатимуть інвестиції в спецфонд, для переходу України на “чисті енергоресурси”.

Loading...

Виторгували що, зелені? Від мертвого осла вуха?

“Чисті енергоресурси” – це, вочевидь, водень, який німці в перспективі планували виробляти на двох ділянках на території України. З Е-енергії, виробленої ВДЕ. Так і тільки так в ЄС готові його купувати. Хоча всі розмови про покупку мають поки суто теоретичний характер через відсутність можливості транспорту на скільки-небудь значні відстані по наявній системі трубопроводів.

А те, що дійсно можна було зробити, так це домовитися з росіянами про пряме постачання газу відсотків на 20% дешевше, що свого часу пропонував Медведчук на переговорах у Москві. Тоді й розмови про продовження транзитного контракту було куди простіше вести, а не покладатися на добру волю німецького уряду. Замість практичних кроків нинішні можновладці жебракують у Заходу, а останнім часом перейшли до неприкритого шантажу.
Як би не залишилися ми біля розбитого корита в кінцевому підсумку до січня 2024 року. І з кого питати будемо за безславні підсумки, якщо що?

Про це й не тільки поговорили сьогодні в ефірі підсанкційного мовлення.

Дмитро Марунич

Джерело: Народна Правда
загрузка...