В Україні скорочують субсидії: хто вже не отримає виплати

В Україні скорочують субсидії: хто вже не отримає виплати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна взяла курс на скорочення субсидій в кінці минулого року, коли в бюджеті на 2021 рік передбачили лише 36,6 мільярдів гривень на цю пільгу (на 2,7 мільярда менше, ніж у 2020 році). У Мінфіні виправдовували таке скорочення зростанням мінімалки і прожиткового мінімуму.

Про це в коментарі апостроф повідомив економіст Олег Пендзин.

Loading...

“Постановою Кабміну вже прибрали комісії при райдержадміністраціях, які видавали субсидії направо і наліво. Посилили майновий ценз, а зараз будуть жорстко перевіряти одержувачів. Під гаслами соціальної справедливості зараз будуть істотно зменшувати кількість людей, які реально отримують субсидії”, – сказав Олег Пендзин.

Нагадаємо, з 1 травня Кабмін змінив правила надання субсидій. Субсидії “обрізали” тим, хто купив квартиру, земельну ділянку або взагалі що-небудь, дорожче 50 тисяч гривень. Позбулися права на соцдопомогу і українці з депозитами понад 100 тисяч гривень, автомобілями “молодший” 5 років, боргами по комуналці. Такі заходи дозволили скоротити кількість одержувачів субсидії з 3 до 2 мільйонів українців.

Очевидно, що квартирна верифікація забере право на субсидію у ще більшої кількості людей. За інформацією Мінсоцполітики, найпоширеніша махінація по субсидіях – недостовірні дані про склад домогосподарства і приховування інформації про зміни в домогосподарстві.

Як повідомлялося раніше, українці можуть претендувати на субсидію , якщо в їх квартирі / будинку зареєстровані кілька людей, які фактично проживають за іншою адресою.

В Україні очікуються масштабні перевірки одержувачів субсидій , а також тих, хто на них тільки претендує. Ініціатором перевірок виступає міністерство соціальної політики.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...