Зарплати в Україні знижуються другий місяць поспіль: показова статистика

Зарплати в Україні знижуються другий місяць поспіль: показова статистика
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України знизилася на 44 гривні і склала 13 499 гривень станом на травень 2021 року.

Loading...

Відповідні дані оприлюднила Державна служба статистики.

Таким чином, українські зарплати демонструють падіння вже другий місяць поспіль (у квітні середня зарплата скоротилася на 69 гривень).

Згідно з даними Держстату, за останній рік (в порівнянні з травнем 2020 року) зарплата виросла на 28,1%. Реальна зарплата (з урахуванням інфляції) за рік зросла на 16,8%.

Найвища нарахована зарплата в травні була в Києві – 19 287 гривень, найнижча – у Волинській області – 10 890 гривень.

Найбільшу зарплату отримують в сферах “Інформація та телекомунікації” – 25 265 гривень, “Фінансова та страхова діяльність” – 21 965 гривень, а найменшу – “Тимчасове розміщення та організація харчування” – 8 875 гривень.

Зарплати в Україні знижуються другий місяць поспіль: показова статистика

Як ми вже розповідали раніше, скандальна нардеп «Слуги народу» Галина Третьякова заявила, що українцям для задоволення фізіологічних потреб українців досить зарплати в 5-5,5 тисяч гривень.

Нагадаємо, 18 червня, президент України Володимир Зеленський підписав указ про збільшення мінімальних зарплат медиків. Він торкнеться як лікарів, так і медичного персоналу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...