Середня пенсія зросте до 7 тисяч: У Зеленського презентували нову систему боротьби з бідністю

Середня пенсія зросте до 7 тисяч: У Зеленського презентували нову систему боротьби з бідністю
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні презентували стратегію розвитку системи охорони здоров’я і соціальної політики, в її рамках представили систему переходу до страхової медицини, а також обговорили розвиток соціальної політики, зупинившись на створенні системи накопичувального пенсійного забезпечення .

Про це повідомляє сайт президента України.

«Україна повинна стати країною, де зручно і затишно усім. Старше покоління повинно бути забезпечено гідними пенсіями. Ми повинні допомагати малозабезпеченим, і мотивувати до офіційного працевлаштування», – підкреслив глава держави Володимир Зеленський.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що в підході до пенсійного забезпечення потрібно перш за все змінити філософію: не тільки держава забезпечує людину, але і громадянин накопичує собі на пенсію. Міністр розробила систему, по якій дефіцит Пенсійного фонду не зростатиме, але, за попередніми розрахунками, пенсії можна буде збільшити в 1,5-3 рази:

«Середня пенсія зросте з 3500 до 7000 гривень. Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, будуть переходити у спадок. Добре, якщо у людини нарешті з’явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат».

Також вона зазначила, що її відомство активно працює з Міністерством цифрової трансформації над впровадженням електронних сервісів в соціальній сфері – 125 послуг можна буде отримати онлайн.

Окремо на нараді було запропоновано нову систему боротьби з бідністю. Зокрема, мова йшла про введення понять «домогосподарство» і «собівартість утримання господарства». В цьому аспекті розглядалася модель повернення частини податків годувальнику. Також мова йшла про збільшення кількості робочих місць шляхом лібералізації трудового законодавства, підвищення середньої заробітної плати.

Окремо Зеленського підняв питання медицини:

«Наша мета – це здоровий українець. У кожного нашого громадянина повинен бути доступ до високоякісних медичних послуг. Необхідно забезпечити фінансування медичних установ і, звичайно, гідні зарплати наших медиків».

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов представив систему переходу до страхової медицини, диверсифікації джерел та збільшення фінансування галузі, розвитку нових установ для надання високоспеціалізованих послуг. Також він зупинився на розвитку профілактичної складової охорони здоров’я українців.

«Наша стратегія містить як великі напрямки розвитку медицини, наприклад підвищення якості медичної продукції, ліків, безперебійний доступ до інноваційних лікарських засобів, стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, так і деталізовані програми, такі як зменшення кількості жіночих онкологічних захворювань, поліпшення надання допомоги пацієнтам із серцево судинними захворюваннями », – розповів глава МОЗ.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів розраховує ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення в 2021 році . При цьому з зарплат доведеться платити додатковий внесок на спеціальний рахунок, яким можна буде скористатися після виходу на заслужений відпочинок.

Також повідомлялося, що зарплати в Україні в 2021 році збираються підвищити своїм співробітникам 23% роботодавців.

 

Джерело: Народна Правда