На Банковій вирішили підпорядкувати судову гілку і керувати нею в “ручному режимі”, щоб не зганьбитися зі справою Медведчука

На Банковій вирішили підпорядкувати судову гілку і керувати нею в “ручному режимі”, щоб не зганьбитися зі справою Медведчука
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Оригінал – на сайті “Капітал“.

Гучні політичні судові процеси – це маркер і політичної боротьби, і відносин між гілками влади. Я відразу говорив, що воювати проти Медведчука в суді – це програшний сценарій для Банкової і Зеленського. А всі інші переконалися в цьому в травні, коли Медведчук з адвокатами влаштували “зеленим” у суді справжнє “побиття немовлят”.

Loading...

А останнє судове засідання в Київському апеляційному суді 20 липня продемонструвало, що на Банковій креатив закінчився. І, говорячи мовою гопників, в ОП почали “з’їжджати з теми”. Судіть самі: доказів проти Медведчука ми так і не побачили. За цей час ДБР і СБУ провели п’ять обшуків – в офісі ОПЗЖ, вдома у Медведчука, навіть у тещі головного опозиціонера. Доказів – нуль.

Що робити? Якщо випускати з-під домашнього арешту, то всі скажуть, що “Акела промахнувся”. Якщо виявиться, що сам президент озвучував гучні звинувачення проти Медведчука, а насправді все це виявилося просто політичними репресіями, це зарахують як поразку Зеленського і Банкової. І навіть прихильники Зеленського визнають, що це “поразка нокаутом”. Точніше, те, що це нокаут, вже ясно і так. Але широка громадськість ще це не усвідомила.

А в політичній сфері програш у настільки знаковій справі однозначно розшифрують як потужний сигнал. Тим більше що бліцкриг влади вже забуксував відразу по двох резонансних справах – і у справі Медведчука, і у справі Конституційного Суду. 14 липня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України визнав протиправним і скасував указ президента Володимира Зеленського про звільнення Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду України. Тут теж бліцкриг закінчився “котлом” і розгромом.

А такі новини – це серйозний сигнал для політичних угруповань і чиновницької братії про те, що Офіс президента далеко не такий всесильний, як намагається здаватися. А це ризик того, що чиновники президентської “вертикалі” почнуть саботаж, не бажаючи виконувати найбільш одіозні накази. Суди почнуть виносити рішення за законом, а не так, як вимагає Офіс президента. Власне, сам Медведчук за підсумками засідання КАС пояснив прихований сенс усієї цієї війни – на Банковій вирішили підпорядкувати судову гілку і керувати нею “в ручному режимі”, тому “влада опускається нижче плінтуса в тиску на суд”.

Отже, випускати з-під домашнього арешту – це поразка нокаутом для Зеленського та Офісу президента. Тим більше що Медведчук прямим текстом заявив, що за справою проти нього стоїть ОП. А не випускати – немає підстав, тому що ні ДБР, ні СБУ, взагалі ніхто не пред’явив жодного доказу, що Медведчук причетний до державної зради або порушення законів і звичаїв війни.

Ось і виходить патова ситуація, коли в ОП не знають, що робити, тому що самі себе загнали в “котел”. Тому й почали “тягнути волинку” і переносити судові засідання, відтягуючи неминучий “нокаут”.

Олексій Калініченко

Джерело: Народна Правда
загрузка...