"Газпром" зменшує транзит через Україну, щоб прискорити запуск "Північного потоку-2", – оператор ГТС

"Газпром" зменшує транзит через Україну, щоб прискорити запуск "Північного потоку-2", – оператор ГТС
Автор Желізняк Олександр в Новини

Газотранспортна система (ГТС) України готова надати “Газпрому” додаткові потужності для транзиту газу в Європу на тлі виниклого дефіциту. Однак російська корпорація відмовляється від цієї можливості для швидкого запуску “Північного потоку-2”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю генерального директора компанії “Оператор ГТС України” Сергія Макогона виданню Forbs.

Loading...

“Ми готові дати додаткові потужності для транспортування в зв’язку з дефіцитом газу в Європі. Але” Газпром “не використовує цю можливість”, – сказав Макогон.

За його словами, таким чином російська корпорація має на меті якомога швидше ввести в експлуатацію «Північного потоку – 2».

Відзначимо, згідно з договором від 31 грудня 2019 року “Нафтогаз” є компанією-організатором транспортування російського газу і на замовлення “Газпрому” бронює у ТОВ “Оператор ГТС України” необхідні потужності.

Договір передбачає щорічне бронювання потужностей української ГТС для транспортування російського газу: у 2020 році-65 млрд куб. м, в 2021-2024 роках – 40 млрд куб. м щорічно.

Джерело: Народна Правда
загрузка...