Стаття Медведчука отримала широкий резонанс – її обговорюють експерти, політологи та аналітики

Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Стаття голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука отримала широкий резонанс. Її обговорюють експерти, політологи, і аналітики. У своїй статті лідер опозиції яскраво продемонстрував як насильницька українізація, перетворення України в анти-Росію, розрив відносин, опір здорового глузду, ігнорування реалій – всі основи сучасної української політики йдуть врозріз з інтересами народу і держави.

Loading...

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”:

– Держава з нинішньою антиросійською, мононаціональною ідеологією не може служити інтересам свого народу за визначенням. Влада каже, що завдання українського народу – захищати “цивілізовану Європу” від “російських варварів”. Але жоден народ довго не може існувати виключно як захисник іншого народу від третього. Історія показує, що в цьому випадку поглинання неминуче. Або тим, від кого захищають, або тим, кого захищають. І немає ніякої альтернативи цьому процесу: або ми захищаємо Європу від Росії, навіть ціною власного існування, або ми захищаємо інтереси свого народу і займаємося розвитком своєї країни, а не приносимо себе в жертву на вівтар європейських і заокеанських інтересів.

Експертна спільнота єдина в оцінці статті Віктора Медведчука “Про майбутнє українського і російського народів” – лідер опозиції в черговий раз взяв на себе функції президента.

РЕНАТ КУЗЬМІН, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ВІД ПАРТІЇ “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”:

– Замість президента Зеленського як втім вже зазвичай відповів або взяв на себе функції президента Віктор Медведчук. І Віктор Медведчук замість президента Зеленського відповів Путіну своєю статтею. Ця стаття почала активно обговорюватися як в Росії, так і в Україні. Те, що сьогодні Медведчук відповів Путіну це якраз і є початок діалогу. Було б добре, щоб українська влада поставилася до цього саме так. Порятунок країни-обов’язок кожного українського громадянина. І сьогодні єдиний політик в країні це Віктор Медведчук, який пропонує цей порятунок, реальний шлях цього порятунку і план порятунку України. Я думаю, до цього потрібно прислухатися всім і об’єднатися навколо цієї ідеї.

ОЛЕНА БОНДАРЕНКО, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ V-VII СКЛИКАНЬ:

– Пан Зеленський сидить, швидше за все, в ОП на Банковій, і чекає як наприклад відреагує Держдеп. Швидше за все, що він чекав, що Держдеп перший відреагує на статтю Путіна, а Держдеп просто взяв і промовчав. Немає взагалі ніякої гідної позиції. Всі ось ці шапкозакидацькі порожні слова про якусь національну ідею, яка насправді ніхто так і не сформував. Вони ж навіть не присутні в лексиконі у пана Зеленського. Він же навіть так не мислить, і навіть так не говорить.

Експерти вже назвали статтю Віктора Медведчука маніфестом до українського народу. Вони абсолютно поділяють думку політика, що спроба влади побудувати мононаціональну державу з багатонаціональної, про яку згадує Медведчук, несе в собі чимало небезпек.

ДМИТРО МАРУНИЧ, СПІВГОЛОВА ФОНДУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СТРАТЕГІЙ:

– Українська влада в ряді своїх рішень, особливо останніми своїми законопроектами, які стосуються корінних народів і рішень КСУ, щодо мовного законодавства демонструє бажання побудувати таку мононаціональну державу, але незрозумілі причини, навіщо це робиться

Подібного роду політика вона не тільки безперспективна, але ще і небезпечна. Як цього уникнути? Необхідна зміна парадигми, яка неможлива без зміни влади, після чого повинні бути змінені в т.ч. нормативні акти, зміна законодавства є ключовим моментом.

Українська влада повинна почати абсолютно новий політичний процес, в якому не буде антиросійської ідеології, спрямованої проти українського народу. Тим більше зараз “анти-Росія” представлена тільки в гаслах, утисках російськомовних і в переслідуванні неугодних і тих, хто бажає миру. А насправді Росія підпільно досі залишається другим торговельним партнером України.

Голова політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук у статті” про майбутнє українського і російського народів ” виклав свій рецепт іншої України, – успішної, незалежної і безпечної для всіх.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК, ГОЛОВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”:

– Ми повинні справою довести спроможність своєї країни. Спроможність економічну, правову, політичну. Ми повинні запропонувати таку картину майбутнього нашої країни, при якій воно буде привабливим для представників усіх націй, всіх етнічних груп, які проживають на території України. Зробити так, щоб людям не довелося вибирати між країною і своїми невід’ємними цінностями: мовою, релігією, культурою; зробити країну успішною.

Інший шлях та інше бачення майбутнього України, які пропонує Медведчук – а саме стати мостом між Росією і Європою, Ганна Герман вважає програмою справжнього національного лідера.

ГАННА ГЕРМАН, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ V-VII СКЛИКАНЬ:

– Є другий шлях, де він показує, що Україна і говорить дослівно, може стати інтегратором Росії в Європу і інтегратором Європи в Росію. Що Україна замість стіни може зграї цим горезвісним мостом, про який ми стільки говоримо. Що Україна може повернути свої втрачені позиції. Медведчук пропонує так званий другий шлях, і він каже, що справжні змагання за справжню незалежність України тільки починаються. І влада розуміє, наскільки для неї це смертельно. Якщо ця ідея Медведчука оволодіє масами, якщо він зможе, незважаючи на те, що йому роблять повну інформаційну ізоляцію.

Повинен бути лідер держави, а це програма лідера, серйозна і конкретна. Оскільки вони дуже бояться, щоб ці ідеї не заволоділи всіма українцями, тому і не дають йому можливості працювати, ізолюють його, але він з цим впорається.

Саме через сильну лідерську позицію Медведчука влада вдається до протизаконних і антиконституційних дій, щоб прибрати його з політичної арени. За боротьбою диктатора проти лідера опозиції спостерігає весь світ. У провідних міжнародних ЗМІ це називають виключно політичними репресіями.

Джерело: Народна Правда
загрузка...