Нашестя медуз на курорти Азовського моря: відпочивальники показали "правдиве" відео

Нашестя медуз на курорти Азовського моря: відпочивальники показали "правдиве" відео
Автор Марія Петренко в Новини

Курорти Азовського моря, на які скаржилися відпочивальники з початку липня через навалу медуз нарешті очистились. Вода в морі стала прохолодніше, як і температура повітря.

У мережі з’явилося відео, яке “правдиво” показує, що зараз відбувається на південному узбережжі.

Loading...

Судячи з кадрів, зроблених відпочивальниками на Арабатській стрілці в курортному селі Щасливцеве, море стало чистішим після недавнього шторму. Разом зі зміною умов зникли і медузи.

За словами автора відео, температура води близько 25-26 градусів, іноді на пляж викидає мертвих медуз-корнеротів, але купатися вони вже не заважають.

Відпочивальники кажуть, що в цілому на курортах Азовського моря стало трохи прохолодніше, але температуру оцінюють як комфортну.

Відео: Море на Арабатській стрілці очистилося від медуз

Для довідки:

Арабатська Стрілка, або Арабатська коса – вузька і довга смуга землі в північно-східній частині Кримського півострова, що складається в основному з ракушечного матеріалу, що відокремлює затоку Сиваш від Азовського моря.

Кордон між Україною та окупованою РФ територією Криму знаходиться за селищем Стрілкове – найпівденнішої точки Херсонської області.

Що робити, якщо вас вжалила медуза

У водах Азовського моря можна зустріти два види медуз – аурелія (вухата медуза), і корнерот. Перший вид – не небезпечний, а ось корнерот може обпалити своїми щупальцями.

Якщо стався контакт з медузою:

про всяк випадок прийміть антигістамінний препарат (протиалергічний), промийте обпалене місце морською або солоною водою (але не прісною), спробуйте видалити частинки пекучих ниток медузи, нейтралізуйте опіки соком лимона, розчином харчової соди або 5%-м оцтом.

Цікаво, що на курортах Азовського моря придумали оригінальний спосіб боротьби з медузами. Їх вирішили виловлювати, готувати і вживати. Причому страви виходять ресторанні і на думку тих, хто їх пробував, досить смачні.

Раніше ми писали, що медуз на курорті під Мелітополем настільки багато, що їх згрібають екскаватором.

Джерело: Народна Правда
загрузка...