Тарифи на електроенергію злетять: коли і скільки платитимемо

Тарифи на електроенергію злетять: коли і скільки платитимемо
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Чинний тариф на електроенергію залишиться в силі тільки до 31 липня, після цього тарифна сітка зміниться.

Loading...

Як пишуть Факти, навесні ще обговорювався варіант про те, щоб заморозити вартість електроенергії для споживачів до кінця року, зараз регулятор схиляється до того, щоб уже привести ціну в відповідність з реальною вартістю електроенергії.

Нагадаємо, зараз побутові споживачі платять за електроенергію 1,68 грн / кВт-година, але в Міненерго вважають, що вартість електрики в деяких регіонах повинна бути більш ніж удвічі вище. За розрахунками фахівців міністерства, реальна вартість становить 2,6-4 грн за кВт-год в залежності від регіону.

Голова Нацкомісії з регулювання енергетики Валерій Тарасюк категоричний: альтернативи подорожчанню немає, тарифи повинні вийти на економічно виправданий рівень. «У нас немає іншого майбутнього, крім поступового вирівнювання тарифів для промисловості і населення», – заявив глава регулятора.

На якому етапі розробки нові тарифні плани, в Нацкомісії сказати важко, але запевняють, що чекати залишилося недовго.

Раніше було оголошено, що споживачів хочуть поділити на чотири категорії і встановити для кожної свій тариф. Найекономнішим, що споживають до 100 кВт / год, пропонується встановити мінімальну ставку. За підрахунками Міненерго, в цю категорію потраплять 40% споживачів і для них ставка тарифу буде встановлена на рівні 1-1,20 грн за кВт / год, тобто навіть нижче існуючої.

Тим, чиє споживання в місяць вкладається в ліміт 100-300 кВт, хочуть залишити нині чинний тариф 1,68 грн / кВт-год. Для сім’ї, в середньому споживає від 300-500 кВт на місяць, хочуть підвищити тариф відразу на третину – до 2,30 грн за кВт / год. І особливого не пощастить тим, хто встановив вдома системи електроопалення, електричні бойлери та інші потужні електроприлади. Для тих, хто споживає понад 500 кВт на місяць плата складе 3,50 грн за кВт / год.

Крім сценарію з одномоментним перегляду тарифу всім споживачам, як і раніше не знято з порядку денного питання про поступове підвищення ставок: наприклад, на 30% в 2021 році, на 50% в 2022 році.

В Україні значно зростуть тарифи на гарячу воду і опалення вже восени 2021 року. В середньому підвищення може скласти 30-40%.

Голова Нацкомісії з енергетики Валерій Тарасюк прогнозує поступове вирівнювання тарифу на електроенергію для споживачів і промисловості.

Джерело: Народна Правда
загрузка...