Україні доведеться звільняти Донбас силою, – Гримчак

Україні доведеться звільняти Донбас силою, – Гримчак
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Рішення про участь жителів окупованого Донбасу у виборах до Держдуми Росії може вказувати на намір Кремля визнати і інтегрувати ці території до складу РФ. У цій ситуації Україна буде змушена звільняти цю територію.

Таку думку в ефірі телеканалу Обозреватель висловив екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

На його думку, в найближчій перспективі Україна повинна готуватися до того, що доведеться звільняти цю територію тим чи іншим шляхом:

“Хотілося б, щоб це сталося все ж політико-дипломатичним шляхом, але армію треба готувати до можливого застосування зброї для звільнення своєї території. Наскільки я розумію, це зараз і відбувається”.

На його думку, участь жителів Донбасу в російських парламентських виборах вказує на небезпечну тенденцію: “це означає фактичне поглинання цієї окупованій території”.

У той же час екс-заступник міністра вважає, що в Кремлі навряд чи планують визнавати Донбас найближчим часом:

“Якщо говорити про Абхазію на Південній Осетії, то визнання відбулося через 20 років після початку бойових дій. Я не думаю, що визнання Донбасу відбудеться цієї осені. Але те, що вони розглядають такі варіанти, ні для кого не є секретом”.

З початку «перемир’я» в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі за період з 27 липня 2020 року по 18 липня 2021 року за обстрілами російських окупантів загинули 45 українських військовослужбовців. Ще 150 осіб були поранені.

Нагадаємо, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Олексій Арестович вважає , що якщо проросійські інтереси країн Заходу будуть посилюватися, Україна буде змушена розвернутися на схід.

Джерело: Народна Правда