Боржникам приходять квитанції зі штрафами: чи можна не платити

Боржникам приходять квитанції зі штрафами: чи можна не платити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Жителі Києва, які мають комунальні борги, почали отримувати нові квитанції зі штрафами.

Про це повідомляє ТСН.

У квитанціях з’явилися дві нові графи – “Інфляційна складова заборгованості” і “3% річних”.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв повідомив, що столичні комунальники почали нараховувати жителям столиці, які мають борги за опалення і гарячу воду, додаткові платежі. Причиною цього називають стрімко зростаючий обсяг заборгованості.

Заступник голови КМДА зазначив, що в столиці є люди, які володіють шикарними квартирами і умовами, але спеціально не бажають оплачувати “комуналку”.

“До таких вживатимуть досить жорсткі заходи. І ми змушені це робити. Тому виставляється коефіцієнт інфляції в платіжках для того, щоб стимулювати нормальну платіжну дисципліну”, – зазначив заступник голови КМДА.

При цьому виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України” Святослав Павлюк каже, що інфляційний платіж не може бути обов’язковим, адже на це немає законних підстав. Тобто, виходить ви не зобов’язані платити:

“Інфляційний платіж однозначно не може бути обов’язковим, адже на це немає ніяких законних підстав. До того ж він, як і 3% річних, не є штрафами. Це в “Київтеплоенерго” вирішили таким чином зібрати додаткові кошти зі споживачів”.

Як повідомлялося раніше, тариф на електроенергію залишиться на рівні 1,68 грн за кВт * год до кінця літа. Кабінет міністрів вирішив перенести підвищення до 1 вересня.

В Україні значно зростуть тарифи на гарячу воду і опалення вже восени 2021 року. В середньому підвищення може скласти 30-40%.

Джерело: Народна Правда