“Газпром” відмовився бронювати транзит через Україну: чим це загрожує

”Газпром” відмовився бронювати транзит через Україну: чим це загрожує
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Російський “Газпром” відмовився бронювати додаткові потужності на транзит газу через Україну в серпні. І це в ситуації, коли запаси блакитного палива знаходяться на одному з найнижчих за минулі роки рівні.

Loading...

Подробиці передає видання “Інтерфакс“. Так,” Газпром “відмовився бронювати додаткові потужності газотранспортної системи України в обсязі 63,7 млн кубів.

У Кабміні вважають, що такі дії РФ – спроба вплинути на утримання високих цін на європейському ринку.

Тут варто відзначити, що російська компанія, згідно з підписаним контрактом, зобов’язана сплатити транзит 40 млрд кубометрів газу через Україну. Цього року через альтернативні газопроводи “Ямал-Європа” і “Північний потік” поставки були обмежені через планові ремонти. І навіть у цій ситуації потужності вирішили не збільшувати.

“Баланс газового ринку Європи стає все більш напруженим через невластиве сезонній закономірності падіння поставок СПГ; через планові ремонти знижуються і поставки трубопровідного газу”, – пише видання.

Відзначимо, незабаром можуть запустити ще один газопровід – “Північний потік-2”. В результаті з часом транзит газу через Україну може значно скоротитися. І це не тільки вплине на прибуток, а й поставить під загрозу існування української ГТС і позбавить Україну інструменту впливу на Росію.

Без “Північного потоку-2” “Газпром” не може в необхідних обсягах доставляти блакитне паливо в ЄС в обхід України. А його запуск таку можливість забезпечить.

Як ми вже розповідали раніше, на тлі підвищення місячних тарифів на газ «Нафтогаз України» оголосив про можливість отримання знижки для побутових споживачів.

А в МЗС РФ заявили, що Р Россія продовжить контракт по транзиту газу через Україну за умови, якщо буде попит.

Джерело: Народна Правда
загрузка...