В Україні офіційно скасували паперові трудові книжки: як оформити пенсію

В Україні офіційно скасували паперові трудові книжки: як оформити пенсію
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

10 червня в Україні вступає в силу закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” – вводяться електронні трудові книжки.

Loading...

Про це нагадує Пенсійний фонд України в Facebook.

У відомстві підкреслюють:

“Законом вводиться облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти / не вести паперові трудові книжки. Пенсійний фонд протягом п’яти років повинен включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками. При наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності пенсію за віком будуть призначені автоматично”.

В Україні офіційно скасували паперові трудові книжки: як оформити пенсію

Що треба знати українцям

Паперові трудові книжки знищувати не будуть, але підприємства вже не зобов’язані їх зберігати. Якщо співробітник хоче, може забрати її собі, роботодавець на вимогу повинен її заповнювати. Всі дані будуть зберігатися онлайн.

При оформленні на роботу можна буде не подавати трудову книжку – досить паспорта, ІПН і інших документів (якщо того вимагає роботодавець і дозволяє закон, наприклад, довідка про медичний огляд).

Пенсію будуть нараховувати автоматично. Не потрібно звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його.

Джерело: Народна Правда