29 липня: яке сьогодні свято в Україні

Сьогодні День ангела у Алевтини, Валентини, Івана, Павла, Петра, Федора і Юлії

29 липня: яке сьогодні свято в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

,29 липня, українці відзначають відразу кілька свят і річниць.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на календарі День Сил спеціальних операцій Збройних сил України, День тигра і найспекотніший літній день.

26 липня в Україні: яке сьогодні свято

Яке сьогодні свято

29 липня в Україні відзначають День Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Це свято в 2016 році заснував президент Петро Порошенко. До 2025 року українські спецназівці повинні повністю перейти на стандарти озброєння і забезпечення країн НАТО.

29 липня: яке сьогодні свято в Україні

В цей же день святкується День тигра. Цьому святу не так багато років, його заснували тільки в 2010 році на саміті, присвяченому проблемі збереження популяції хижака в природі, який проходив в Санкт-Петербурзі. Сьогодні у природі залишилося близько 5 тисяч особин. На сході День тигра відзначають щорічно у четверту неділю вересня. Цього року  День тигра на сході відзначатимуть 29 вересня.

29 липня: яке сьогодні свято в Україні

Яке сьогодні свято за народним календарем

В цей день згадують  священномученика Афіногена і його десяти учнів, що постраждали за віру під час гонінь на християн в місті Севастії.

Вважається, що на день Афіногена (Фіногея) літо проходить найспекотнішу пору. Сам же свято має величезне значення для селян — у багатьох районах починали жати жито. Перший сніп називали іменинним і зберігали для майбутніх обрядів. Крім того, частину першого зерна обов’язково залишали для посіву.

29 липня: яке сьогодні свято в Україні

Річниці

В 1981 році в Лондоні відбулася весілля спадкоємця англійського престолу принца Чарльза і Діани Спенсер. А в 2015 році Microsoft представила операційну систему Windows 10.

Нагадаємо, в серпні українці не будуть ходити на роботу 10 днів з 31.

Джерело: Народна Правда