День Хрещення Київської Русі: що варто знати про важливу дату

В 2021 році українці відзначають 1033-річчя Хрещення Київської Русі.

День Хрещення Київської Русі: що варто знати про важливу дату
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

День Хрещення Київської Русі — України — державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, яка щорічно відзначається  28 липня — у день вшанування пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.  Державне свято встановлено в Україні в рамках святкування 1033-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Як стверджує Нестор Літописець у “Повісті минулих літ”, Київську  Русь хрестив київський князь Володимир Великий.  Переживши  глибоку духовну кризу, Володимир зрозумів помилковість язичництва, тому почав шукати знання про віри, що сповідували інші   народів.

Тож з 986 року до Києва почали приходити посланці від різних народів із закликами обрати саме їхню віру. В той же час Володимир  відправив  посланців до країн  проповідників, щоб з’ясувати, яка релігія краща. Повернувшись, посланці розповіли князю все, що бачили, але найбільше враження на них справила православна грецька віра.

Хрещення самого Володимира відбулося у Корсуні (нині територія Севастополя), його охрестив єпископ Корсунський і дав нове ім’я у православ’ї –  Василь.

Повернувшись до Києва, Володимир   розгромив всі язичницькі капища та охрестив своїх синів  у джерелі, яке отримало назву Хрещатик. Після того стала хреститися і київська знать. Згідно з переказами, масове хрещення жителів Києва відбулося на місці, де у Дніпро впадає річка Почайна.


День Хрещення Київської Русі: що варто знати про важливу дату


Інші пам’ятки  стверджують, що Володимир зрозумів переваги християнства над язичництвом своїм власним розумом, навернувшись у православну віру  за прикладом своєї бабусі – княгині Ольги, оскільки знав про її християнську віру.


День Хрещення Київської Русі: що варто знати про важливу дату


Вперше на території сучасної України День Хрещення Київської Русі  святкували  у Києві в 1888 році. Саме тоді було закладено Володимирський собор і відкрито пам’ятник Богдану Хмельницькому.

І через 100 років у Києві згадували про цю дату, незважаючи на те, що Радянський Союз був атеїстичним. З цієї нагоди було проведено наукові конференції та різні громадські заходи щодо вшанування Дня Хрещення Київської Русі. Цікавим є і той факт, що тоді до церкви з нагоди такої дати повернулися й деякі монастирі.


День Хрещення Київської Русі: що варто знати про важливу дату


Вже у сучасній Україні масово відзначили 1025 років з дня Хрещення Русі в 2013 році. Тоді у заходах брав участь і тодішній президент Віктор Янукович, а до Лаври прибув патріарх Московський і всієї Русі Кирил.


З нагоди 1033-річчя Хрещення Київської Русі  на центральних вулицях столиці на честь свята пройдуть молебні та хресні ходи. Напередодні в Національній поліції повідомили, що 27 і 28 липня рух усіх видів транспорту на деяких центральних вулицях Києва буде повністю обмежено.

Джерело: Народна Правда
загрузка...