Північний потік-2: газ в обхід України пустять цього року

Північний потік-2: газ в обхід України пустять цього року
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Газопровід “Північний потік – 2” буде добудований в серпні 2021 року, а перший пуск газу, можливо, здійснять до кінця року.

Про це заявив глава австрійської компанії OMV, яка бере участь у проекті, Райнер Зеле, передають російські ЗМІ.

Loading...

“Глава компанії (оператора” Північного потоку – 2 “Nord Stream 2 AG. – Ред.) сказав, що будівельні роботи будуть завершені в кінці серпня. Так що ми віримо, що газ може бути пущений в цьому році”, – заявив Зеле у час прес-конференції.

Будівельники “Північного потоку – 2” вважають, що ще близько 2-3 місяців потрібно на тести і сертифікацію, роботи по першій нитці в цьому напрямку вже розпочато.

Як раніше заявив голова правління НАК «Нафтогаз України», Україна продовжить отримувати від Росії гроші за газовим контрактом, навіть в разі завершення будівництва «Північного потоку-2» до кінця поточного року.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова обговорювати питання компенсацій за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер відзначав , що російський газопровід «Північний потік-2» підриває безпеку не тільки України, а й інших країн Східної Європи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...