Відомий вчитель української мови розповів, як просто перемогти в Україні усе російське

Відомий вчитель української мови розповів, як просто перемогти в Україні усе російське
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Грінченка, автор понад 50 підручників і вчитель знаменитостей, серед яких президент Володимир Зеленський заявив, що він проти висміювання і знущання над тими, хто не знає української: “Якщо буду показувати роздратування, я їх на свій бік не перетягну”.

Таку заяву він зробив інтерв’ю Обозревателю.

На його думку, осміювання людини може тільки відштовхнути:

“Якщо буду показувати роздратування, я їх на свій бік не перетягну.  У мене інший підхід – НЕ шельмувати, як деякі футболістів збірної, а зробити так, щоб людям захотілося перейти на українську”.

На думку вчителя, неприязнь до всього українського прищеплювалася нам впродовж віків, тому швидко впоратися з нею не вийде: “Ще з царської Московії це пішло: в сінях місце української мови. Або в хліві. А в палатах, в хоромах – тільки російською. Українське – мужицьке, а панське – тільки російське “.

За словами Авраменка, щоб перемогти російське, українське повинно бути не на крок, а на 10 кроків попереду, тому велику увагу він приділяє дизайну своїх книг: “Українська книга повинна бути такою, за якої рука сама тягнеться!”. А найприємнішим компліментом вважає почуте на сході України: “Ми хочемо, як ви, знати мову!”.

Нагадаємо, 41% українців вважають себе і росіян одним народом. Не згодні з твердженням російського президента Володимира Путіна про те, що «росіяни й українці – один народ, який відноситься до одного історичного і духовного простору», 55% опитаних людей.

У ТікТок школярка під псевдонімом MAIDIE заявила , що терпіти не може читати книги українською мовою, оскільки вони “ламають їй мозок”.

Джерело: Народна Правда