Які дороги в Україні будуть платними: з’явився список

Які дороги в Україні будуть платними: з’явився список
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні буде побудовано два платних автобани, а також з’явилася інформація, що вже була визначена гранична вартість плати за проїзд. Раніше повідомлялося про шість платних дорогах в Україні.

Loading...

Як розповів глава Мінінфраструктури Олександр Кубрак, в жовтні 2020 годп Міністерство інфраструктури, Укравтодор, Всесвітній банк і Міжнародна фінансова корпорація в Україні презентували першу програму державно-приватного партнерства в дорожній галузі.

Йдеться про 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1500 км, які були відібрані для потенційних пілотних проектів:

  • Харків – Дніпро – Запоріжжя (M-29, M-04, M-18)
  • Бориспіль – Полтава (М-03)
  • Херсон – Миколаїв (М-14)
  • Київ – Житомир – Рівне (М-06)
  • Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19)
  • Дніпро-Кривий Ріг – Миколаїв (M-04 H11)

В рамках цього проекту плата за проїзд зніматися не буде. Внески інвестора будуть компенсуватися з “державних” коштів (коштів платників податків). Тобто, фактично, йдеться про своєрідний формат оплати частинами, який в світі більше відомий як “availability payments” або “плата за доступність”.

Крім виплат за виконану роботу, інвестор також отримує на наступні 20-25 років контракт на утримання оновленої ділянки. Такий формат співпраці допомагає державі прискорити процес оновлення та утримання доріг, а інвестору – гарантувати прибутку в довгостроковій перспективі.

Зараз в Україні немає жодної дороги загального користування, побудованої на кошти приватних інвесторів.

У той же час на етапі розробки поки два потенційних концесійних проекти:

  • будівництво дороги Стрий – Мукачево – зараз для цього проекту розробляється техніко-економічне обґрунтування на кошти компанії Онур Конструкціон Інтернешнл
  • будівництво дороги Краковець – Броди – Рівне – тут розробку ТЕО взяла на себе компанія Автомагістраль-Південь.

Постанова Уряду від 23 грудня 2020 року визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд для доріг, побудованих на умовах концесії. Тобто для доріг, які будуть оновлюватися в рамках ДПП, це ніякого відношення немає.

Як ми вже розповідали раніше, найнебезпечнішою дорогою в Україні стала траса М-06 Київ-Чоп (на Будапешт, через Львів, Мукачеве, Ужгород). За першу половину 2021 там відбулося 176 аварій, смертельних – 38 ДТП.

А в чотирьох регіонах України запрацювали камери фіксацій порушень правил дорожнього руху . Зокрема, в Харкові, Кропивницькому, Кіровоградській і Житомирській областях.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...