Зеленський хоче вакцинувати близько 10 млн українців до Дня незалежності

Зеленський хоче вакцинувати близько 10 млн українців до Дня незалежності
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Медична інфраструктура України готова до нової хвилі COVID-19 , зараз уряд посилено працює над новими поставками вакцин.

Про це на брифінгу розповів президент Володимир Зеленський, відповідаючи на питання каналу “Україна 24”.

“Чи готові ми до осені? Я вважаю, що готові. Відносно лікарень, ліжок, кількості швидких, щодо зарплат лікарів, які отримують 300%. Ми готові, я вважаю, на сучасному рівні, на рівні інших європейських країн, і точно не гірше. відносно лікарень і кисню, я вважаю, ми готові краще, ніж багато інших європейських країн. у нас не було побудовано інфраструктура, як в інших країнах, і тому ми будували швидко і багато. Якщо у нас є 90 тис . ліжок для хворих, з них наповненість не перевищує 50 тис., я вважаю, що ми не просто готові, ми абсолютно готові “, – сказав президент.

При цьому Зеленський звернув увагу на недостатню кількість вакцин, але запевнив, що робота щодо їх отримання йде:

“Домовилися з президентом США – 2 млн доз Moderna отримали, щеплення почалися. З канцлером Німеччини говорили про програму COVAX – 1 млн 200 тис. Вакцин Pfizer повинні передати. Для нас важливо це отримати до Дня незалежності, не тому, що це свято, а тому що буде велике скупчення людей. Хоча кількість вакцин в Україні – це вже свято. І залишається головним – що ми повинні дійти до 10 млн (вакцинованих в Україні – ред.), це змінить атмосферу поширення вірусу, це дуже важливо, особливо перед навчальним періодом “.

Як повідомлялося раніше, Кабмін планує оновити національний план вакцинації українців від COVID-19, зокрема, збільшити поставки препарату – з квітня по кінець грудня 2021 року Україна отримає 47 394 266 доз вакцин від коронавируса (на 25 480 950 доз більше, ніж планувалося спочатку ).

У Києвіпомер один з шести пацієнтів, у яких діагностували штам «Дельта».

Джерело: Народна Правда