Злетять ціни на ключові продукти: що сильно подорожчає в Україні

Злетять ціни на ключові продукти: що сильно подорожчає в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціни на ключові продукти харчування – молоко, яйця, м’ясо можуть зрости для українців вже цієї осені. Також подорожчають і деякі овочі.

Loading...

Таку думку озвучив експерт Олег Пендзин, виконавчий директор Асоціації “Економічний дискусійний клуб” на каналі LIVE.

Як зазначає експерт, найближчим часом ціна на картоплю може знизитися. Це пов’язано з низькою якістю овоча. Адже липень був дощовим, і багато врожаю просто згнило на полях. Виробники будуть змушені збивати вартість товару, щоб розпродати його.

Однак, у вересні вартість картоплі може вирости.

“Поки у нас дорожче торішніх буряк і морква. Картоплю і цибулю – дешевше. У нас є дуже хороший приклад 19-20 років. Тоді ціна на картоплю була надзвичайно високою, так як були подібні погодні умови, і, як наслідок, брак картоплі. така нестача може перекриватися імпортом, що підтягує ціну вгору. Тому, напевно, нам варто чекати у вересні підняття ціни на картоплю”, – розповів експерт.

Дорожче торішніх вже зараз морква і буряк, а ось цибуля, навпаки – дешевша. І така тенденція, на думку економіста, збережеться. 

“Що стосується підвищення цін на буряк, то проблема тягнеться ще з минулого року. Тоді ми мали неврожай і столового буряка, і цукрового. Звідси – і підвищення цін на цукор. Ситуація не покращується в цьому році. Тому ми маємо локальний дефіцит буряка, що може впливати на її ціну. З морквою – те ж саме. Лук же значно дешевший торішнього, і сподіваюся, не буде дорожчати восени”, – вважає експерт.

Що подорожчає найбільше?

Економісти прогнозують, що цінники восени суттєво зростуть на молоко, яйця і м’ясо. Вже подорожчав цукор, а соняшникова олія іноді продають по 70 грн за літр.

Як ми вже розповідали раніше, сигарети в Україні в період з грудня 2020 по червень 2021-го подорожчали в середньому на 4-5 гривень за пачку. Подорожчав також і алкоголь.

Тим часом, оптові ціни виробників промислової продукції в червні 2021 в порівнянні з червнем минулого року зросли на 39,1%.

Джерело: Народна Правда