30 липня в Україні: яке сьогодні свято

Сьогодні День ангела у Марин

30 липня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

30 липня, в Україні відзначають Міжнародний день дружби і Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала всі значущі свята цього дня.

30 липня – яке сьогодні свято

Міжнародний день дружби

International Day of Friendship був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 3 травня 2011 року. На думку ООН, перед світом стоїть велика кількість викликів і загроз, зокрема, злидні, насильство, порушення прав людини – все це підриває мир, безпеку, перешкоджає розвитку, а також розділяє людей і суспільства. Щоб успішно протистояти цим викликам і загрозам, необхідно викорінити причини їх виникнення.

«Дружба між народами, країнами, культурами і окремими особами може надихнути на зусилля із забезпечення миру і дає можливість навести мости між товариствами, які шанують культурне різноманіття», – йдеться в резолюції.

Відзначимо, Міжнародний день дружби не єдине свято, присвячений дружбі.9 червня відзначається Міжнародний день друзів.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

World Day against Trafficking in Persons проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції 2013 року з метою «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права». Відзначимо, торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми як у себе вдома, так і за кордоном.

Інші пам’ятні дати

Актор, спортсмен і політик Арнольд Шварценеггер відзначає свій 72 день народження. Крім того, 71 рік виповнюється легендарному французькому акторові Жану Рено. 56 років виповнюється Лізі Кудроу (Фіббі Буфе в серіалі “Друзі”).

Нагадаємо, 29 липня в Україні відзначають День Сил спеціальних операцій Збройних сил України, День тигра і день священномученика Афіногена.

Джерело: Народна Правда