Податок на Google: наскільки все подорожчає в інтернеті

Податок на Google: наскільки все подорожчає в інтернеті
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Парламент прийняв і президент вже підписав так званий “податок на Google ” – закон про оподаткування міжнародних інтернет-компаній. Електронні послуги в Україні прирівняли до таких товарів, як хліб, молоко, ковбаса. Як відомо, ставка ПДВ в Україні становить 20% і з наступного року такий же податок повинні будуть платити і інтернет-компанії, які надають платні сервіси.

Як говориться в матеріалі “Сегодня”, цей збір повинні будуть платити популярні соцмережі, постачальники розважального контенту за передплатою, сервіси реєстрації сайтів, виробники програмного забезпечення і т.п.

Loading...

Видання спробувало знайти офіс Google в Києві, він зареєстрований ще з 2007 року. При цьому на будівлі немає вивіски, хоча за документами товариство Google має бути саме за цією адресою на Подолі. Журналісту зв’язатися з представниками не вдалося:

“Ми розшукуємо офіс” Гугл “, він юридично зареєстрований за цією адресою. – Ну, у них все на сайті написано. – Тобто вони тут знаходяться? – Ну, начебто так. Нікого немає, тому зв’язуйтеся по телефону, через пошту. Вся інформація у них “.

А по телефону в коментарі відмовили. У ТОВ “Гугл” замовляють рекламу юридичні особи, тому воно і так платить податки в Україні. Зате звичайні користувачі та фізичні особи-підприємці розраховуються за послуги власними картками: і ці гроші йдуть за кордон, в тому числі в Ірландію. Тепер з кожної такої операції Україна хоче мати 20% ПДВ.

“Наприклад, жінка-перукар або жінка, яка виконує замовлення на манікюр і гель-лак. У неї є сто доларів – вона може рекламувати свої послуги на свій район. І це дійсно буде ефективною рекламою – то для неї з’являться ці додаткові 20%. Хто -то перекладе на споживача “, – пояснює Анастасія Байдаченко, директор” Бюро інтерактивної реклами України “.

Тобто якщо зачіска або манікюр у вашого майстра трохи подорожчає, причиною може бути той же “податок на Coogle”.

А що буде з платними сервісами? Податковий консультант Олександра Томашевська недавно почала дивитися відео на YouTube без реклами. Щоб активізувати цю функцію, потрібно вказати банківську картку. Користувачці не виключає, що з податком незабаром ціна зросте на 20%.

“Ваші 5 доларів спишуться за кордон. Буде 6 доларів, включаючи ПДВ, – 27 гривень різниці. Український бюджет – якщо звести всі ці дані воєдино, то повинна бути значна сума. Але податки завжди лягають на кінцевого споживача всіх товарів, послуг і так далі “, – говорить консультантка Київського центру підтримки і розвитку бізнесу.

Очікується, що тільки від податку на рекламу бюджет поповниться на 3 мільярди гривень. А ще існують мобільні додатки, програмне забезпечення, платний розважальний контент, навчальні курси поза освітньої програми – всі ці електронні послуги теж можуть подорожчати. Наскільки суттєво – буде залежати від самих компаній.

“Деякі сервіси навіть з цим податком залишаться з такою ж ціною для українців, як була. Цей закон не чіпає нічого, що було безкоштовним. Наприклад, для користувачів Facebook, для користувачів Twitter, Google, Instagram, інших платформ все залишиться як було – безкоштовним “, – стверджує Олександр Борняки, заступник міністра цифровий трансформації з питань розвитку IT.

Стрімкого зростання вартості реклами опитані нами експерти також не прогнозують. До того ж не у всіх країнах подорожчання відбулося пропорційно податковому навантаженні.

“Насправді мова йде про невеликі бюджетах. Наприклад, людина витрачав 100 доларів на місяць, а буде 120. Це не дуже суттєва різниця”, – говорить Анастасія Байдаченко.

Для зручності нерезидентам створять електронний кабінет англійською і дозволять платити в іноземній валюті.

При цьому експерти вважають, що і самі інтернет-гіганти не проти цього.

“Той же Google – він переводить розрахунки з клієнтами на українську компанію. Netflix підтвердив, що вони так платять в десяти інших країнах, тобто для них це не є якимось там сюрпризом. Ми знаємо, що Amazon до нас приходить теж”, – каже Олександр Борняки.

Нагадаємо, ще в червні повідомлялося, що усі платні мобільні додатки, книги і програмне забезпечення подорожчають на вартість ПДВ (20%), адже напередодні Україна ввела податок для Google.

Як повідомлялося раніше , подорожчати можуть такі послуги:

  • реклама в Facebook і на інших майданчиках;
  • платні стікери і дзвінки на стаціонарні телефони в Viber або Skype;
  • збільшення обсягу хмарного сховища або місця в поштовій скриньці того ж Gmail
  • платні програми в Google Play або App Store, а тому числі ігри;
  • підписки на сайти, платні функції сайтів на кшталт Myheritage;
  • підписка на інтернет-журнали та фотобанки;
  • підписки на Netflix, Apple music, Youtube music та інші відео-, кіно- та музичні сервіси.
  • доступ до баз даних;
  • доступ до інтернет-телебаченню;
  • послуги дистанційного навчання через інтернет, де учні виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично.

При цьому продукція, яка була безкоштовною, такий і залишиться.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...