НАТО, ядерна зброя і Північний потік-2: що обговорять Зеленський і Байден

НАТО, ядерна зброя і Північний потік-2: що обговорять Зеленський і Байден
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський зустрінеться зі своїм американським колегою Джо Байденом 30 серпня.

Loading...

Очікується, що Байден і Зеленський на зустрічі у Вашингтоні обговорять агресію з боку Російської Федерації, реформи в Україні та її енергобезпеку, пише Сегодня.

Також Байден і Зеленський повинні говорити про безпеку України в енергетичному секторі, реформу правосуддя та боротьбу з корупцією.

Політолог, глава Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов каже, що Зеленський і Байден напевно обговорять російський газопровід “Північний потік – 2”:

“До моменту зустрічі президентів газопровід добудують, але ще не сертифікують. Зеленський буде наполягати на тому, що за європейським антимонопольним законодавством, Росія не зможе стати монополістом на ринку газу ЄС. Також президент буде вимагати гарантії продовження транзиту російського газу через Україну”.

За його словами, Україна також зацікавлена в участі в проекті зеленої енергетики.

“Поки Німеччина задекларувала, що готова виділити Україні на зелений транзит один мільярд доларів. Цього мало. Україні для цього необхідно набагато більше грошей, більше інвестицій. Зеленський може сказати про це Байдену”, – говорить експерт.

Політолог також вважає, що Зеленський буде говорити з Байденом про Донбас і Крим, пояснювати, що Мінські угоди 2015 року застаріли і необхідно переформатувати договір.

“Президент може апелювати до Будапештського меморандуму, за яким Україна відмовилася від ядерної зброї, тим самим допомогла США зменшити загрозу світовій безпеці. Зеленський може нагадати про це і попросити Захід виконати свої обіцянки захищати Україну від зовнішньої агресії. Тут мова піде і про тиск на Росію , і про співпрацю по лінії оборонного комплексу “, – говорить Карасьов.

А політолог, магістр державного управління Володимир Воля зазначає, інтригою зустрічі може стати питання отримання Україною в майбутньому статусу особливого союзника США поза НАТО. За його словами, діалог в цьому напрямку може бути розпочато, при цьому США висунуто ряд умов, схожих на вимоги для отримання ПДЧ в НАТО, але в меншому обсязі. Зокрема, мова йде про боротьбу з корупцією та реформи в Україні.

Нагадаємо, 15 липня у Вашингтоні відбулися переговори президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Ангели Меркель. Лідери держав заявили, що Україна повинна залишитися країною-транзитером російського газу, незважаючи на роботу “Північного потоку – 2”.

Експерт пояснив, чому Україні не варто розраховувати на Байдена.

Джерело: Народна Правда
загрузка...