Тарифи на електроенергію для населення зростуть на 25%

Тарифи на електроенергію для населення зростуть на 25%
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У III кварталі 2021 року зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами в залежності від обсягів споживання. Таке підвищення додасть 0,3 п.п. в індекс споживчих цін (ІСЦ).

Про це йдеться в “інфляційну звіті” Національного банку України.

Loading...

У документі говориться, що в 2022-2023 роках темпи зростання цін на електроенергію будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції через приведення їх до економічно обґрунтованих рівнів.

За прогнозом НБУ, за підсумками 2021 року середньозважена ціна газу буде близька до поточної завдяки впровадженню річних тарифних планів для населення.

“Однак тарифи на опалення і гаряче водопостачання зростуть, оскільки вони не коректувалися в 2020 році. Інші житлово-комунальні послуги подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат”, – йдеться в документі.

Вага електроенергії в розрахунку ІСЦ становить 0,01323. Для внеску в 0,3 п.п. в індекс електроенергія повинна подорожчати приблизно на 23%.

Як повідомлялося раніше, комунальники знайшли спосіб обійти пряму заборону на виставлення додаткових платежів за житлово-комунальні борги в період карантину. Українці, не дивлячись на те, що карантин в Україні ще не закінчився, почали отримувати квитанції зі штрафними санкціями.

Ціни на ключові продукти харчування – молоко, яйця, м’ясо можуть зрости для українців вже цієї осені. Також подорожчають і деякі овочі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...