Свято 31 липня: що строго заборонено робити, головні традиції і хто іменинник

Свято 31 липня: що строго заборонено робити, головні традиції і хто іменинник
Автор Марія Петренко в Новини

31 липня православна церква вшановує пам’ять мученика Омеляна, а в народі ця дата називається Омелянів день.

Що не можна робити в цей день, хто відзначає день ангела, важливі традиції і прикмети – читайте далі в нашому матеріалі.

Loading...

Вважалося, що справа йде до осені, тому наші предки заготовляли про запас варення і соління.Також люди парилися в лазні і змивали всі гріхи. На Русі в цей день закінчувалися жнива.

Серпи після цього викладали у формі кола на стислій смузі, запрошували священика для того, щоб той відслужив молебень і освятив інструменти. Потім серпи несли додому і зберігали до настання наступного року. До слова, найкращим відпочинком вважали лазню, і саме в цей день прийнято було паритися з віниками, зробленими з житньої соломи, трав і польових квітів. У народі вірили, що так, відповідно до прикмет, можна позбутися втоми, яка накопичилася під час жнив.

Головна прикмета дня: Омелян прийшов, гриби і ягоди знайшов, пора заготовлювати.

Головні прикмети цього дня: Спека на Омеляна – у грудні будуть сильні морози. Шишки у ялини тільки на верхівках – морози будуть не раніше січня. Листя на березі починає жовтіти – до ранньої осені.Що не можна робити в цей день Зустріти в цей день банного духу в парильні – бути нещастю. У лазню не можна входити з хрестом на шиї. Інакше банний дух розсердиться і може задушити парильника.

Іменини сьогодні святкують: Омелян, Іван, Кузьма, Леонтій, Мирон, Степан. Не забудьте привітати їх з днем народження!

Як ми писали раніше, в Україні перенесли популярне свято.

Джерело: Народна Правда
загрузка...