У Польщі підрахували українських заробітчан-нелегалів: вражаюча статистика

У Польщі підрахували українських заробітчан-нелегалів: вражаюча статистика
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У Польщі виявили, що в 2020-му майже 15% українців, які працювали в цій країні, не мали контракту. В цілому серед нелегально працюючих співробітників українці становлять 85% (2388 з 2817).

Loading...

Найбільше нелегальних працівників було в Нижньосілезькому воєводстві. Там кожен четвертий (25%) працював нелегально. У Любуському воєводстві – 22%, а в Сілезькому – 21%. Про це свідчить перевірка Національної інспекції праці.

Також, серед інших порушень були зафіксовані: перевищення понаднормових годин, укладення цивільно-правових договорів замість трудового, інший від задекларованого роботодавця, допуск до роботи без належних медичних оглядів та інструктажів з охорони праці, а також відсутність зарплати.

Відзначимо, кожен четвертий іммігрант у Польщі (26%) зайнятий роботою в галузі будівництва, а кожен п’ятий (20%) працювює в промисловості. Також 19% працювали в адмінпослугах і допоміжній діяльності.

Раніше ми розповідали, як заробітчанам в Польщі доводиться терпіти приниження, відсутність медичної допомоги заради зарплати в 8 тисяч гривень.

Також стало відомо, що українці в Польщі в середньому заробляють 18-30 тисяч гривень (все залежить від того, скільки годин вони працюють – 8 або 12 годин щодня).

Джерело: Народна Правда
загрузка...