В Україні можуть посилити карантин для тих, хто відмовляється від вакцинації: подробиці

В Україні можуть посилити карантин для тих, хто відмовляється від вакцинації: подробиці
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні стрімко зростає захворюваність COVID-19, на тлі цього карантин в країні продовжили до 31 серпня. Про локдаун поки мова не йде, але окремі чиновники попереджають, швидше за все він буде і торкнеться тих, хто відмовляється проходити вакцинацію.

Про це йдеться в матеріалі Обозревателя.

Loading...

“Мова йде про використання внутрішнього “ковідного” сертифіката. Це електронний документ, який ви зможете згенерувати в додатку Дія. Завдяки йому у нас вийде зменшити навантаження на економіку, не піддаючи ризику громадян”, – відзначав головний санітарний лікар Ігор Кузин.

Таку ж інформацію підтвердив і глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. За його словами, нові обмеження будуть впроваджувати тільки для невакцинованих громадян:

“МОЗ уже анонсував, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації працювати будуть школи, де вакциновано не менше 80% вчителів. На мою думку, аналогічні обмеження логічно ввести для транспортників, підприємств громадського харчування і комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням” .

Відзначимо, зараз в багатьох країнах діють обмеження для невакцинованих. Наприклад, в Ізраїлі, де зробили щеплення більше трьох чвертей дорослих, влада обов’язкову вакцинацію не запроваджувала. Однак для невакцинованих підготували обмеження на відвідування громадських місць: барів, ресторанів, музеїв, театрів, готелів і спортивних закладів та заходів.

У Греції викладачам, які відмовляються від вакцинації, будуть скорочувати заробітну плату. Співробітники також можуть зіткнутися з втратою балів в системі цивільної служби, що відіб’ється на їх перспективі просування по службі або працевлаштуванні.

В Італії з 6 серпня невакциновані не зможуть відвідувати масові заходи, бари, кафе, фітнес-клуби, басейни, парки розваг і так далі. А в разі порушення цього правила їм доведеться заплатити штраф від 400 до 1000 євро.

З 1 серпня аналогічне правило діє і в Саудівській Аравії.

Про карантинні обмеження для нещеплених недавно заявили в Німеччині. А в США державні службовці, які не зробили щеплення, будуть повинні носити маску на роботі і кілька разів на тиждень здавати ПЛР-тести.

Влада Казахстану зобов’язала зробити щеплення всім співробітникам магазинів, кафе, салонів краси, фітнес-клубів, музеїв, театрів, готелів, сфер транспорту, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства. Людей, які відмовляться, просто відсторонять від роботи.

А у Франції щеплення повинні зробити лікарі, співробітники будинків престарілих, а також соцпрацівники. В іншому випадку вони також ризикують втратити роботу.

Але ще категоричніше на Філіппінах. Президент Родріго Дутерте пригрозив позбавленням волі тим, хто відмовляється від вакцинації, а також назвав їх шкідниками і порадив залишити країну.

Як повідомлялося раніше, Україна може ввести ряд обмежень для громадян, які по роботі контактують з великою кількістю людей, але при цьому відмовляються вакцинуватися.

Член комітету із закордонних справ Палати представників США республіканець Майкл Маккол опублікував доповідь, в якій говориться про лабораторне походження COVID-19.

Центр по контролю і профілактики захворювань в США порівняв штам коронавірусу Дельта з вітряною віспою. Вчені порівняли ступінь заразності. Виявилося, що нова варіація COVID-19 може викликати більш важкий перебіг захворювання.

Джерело: Народна Правда