Як отримати субсидію, якщо прописаний не проживає в квартирі

Як отримати субсидію, якщо прописаний не проживає в квартирі
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці можуть претендувати на субсидію, якщо в їх квартирі / будинку зареєстровані кілька людей, які фактично проживають за іншою адресою.

Як пише Апостроф, підставою для отримання житлової субсидії може стати один з документів:

Loading...
  • довідка про перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці в зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, тривалими відрядженнями, відбуванням покарання;
  • акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, складений селищним, сільським чи міською радою;
  • довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку);
  • акт житлово-експлуатаційної організації про фактично проживають осіб;
    договір оренди житла в іншому місці і т.п.

Якщо людина прописана в одному місті, а працює в іншому, – необхідно надати два перших документа.

При призначенні субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи зі складу домогосподарства (чоловік, дружина, неповнолітні діти) в разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відрізняється від адреси домогосподарства.

Згідно п.25 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично з цього адресою не проживають, до сукупного доходу домогосподарства не враховуються (крім членів сім’ї).

При цьому в заяві про призначення і надання житлової субсидії та декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, необхідно вказувати інформацію про всіх зареєстрованих в домогосподарстві осіб і членів їх сімей.

Отримати субсидію, як видно з переліку документів, можна і за допомогою акту жеку про фактично проживають осіб. Але в більшості випадків за таку послугу доведеться заплатити, хоч і несуттєву суму.

Міністерство фінансів провело перевірку всіх одержувачів субсидій. Приблизно 15% українців потрібно заново подавати документи.

Мінімальна зарплата в Україні може вирости до 7700 гривень до 2022 року.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...