За підроблений ПЛР-тест для подорожі в Україні можуть посадити до в’язниці

За підроблений ПЛР-тест для подорожі в Україні можуть посадити до в’язниці
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українці, які масово купують підробки ПЛР-тестів заради подорожі, можуть потрапити в “чорний” список прикордонників, а виробники таких документів – можуть сісти у в’язницю.

Як говориться в матеріалі Обозревателя, підроблені тести на COVID-19 з’явилися на ринку практично відразу після того, як довідки стали обов’язковими для виїзду за кордон. Купити липовий тест можна за 300-600 гривень, при цьому мінімальна ціна реального тестування в лабораторії обійдеться мінімум 800 гривень.

Loading...

Нагадаємо, відповідальність за підроблені документи може понести як окремо лікар або працівник лабораторії, так і керівництво всього закладу, а також люди не медики, які малюють такі довідки вдома. Про це розповіла екс-міністр охорони здоров’я України, адвокат Зоряна Скалецька:

“За підробку документів передбачається кримінальна відповідальність. І тут питання – це була навмисна діяльність одного лікаря або керівництво медичного закладу знало про масову незаконну активність і не реагувало. Люди повинні замислюватися, що в разі залучення їх до відповідальності ця історія буде супроводжувати їх протягом життя. Складнощі можуть виникнути і з працевлаштуванням, і з отриманням кредиту та т.д.”.

Наприклад, недавно на Волині суд виніс вирок жінці, яка продавала підроблені довідки. Жінка використовувала реквізити медичної лабораторії ТОВ “Ніколаб”. Суд призначив їй 2 роки і 6 місяців позбавлення волі, але звільнив жінку від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік. Також з обвинуваченою стягнули витрати в розмірі 5 818 грн, які були витрачені для проведення судової експертизи.

Мандрівників з підробленими довідками також можуть покарати і втрата грошей за путівку або зіпсовану відпустку буде не найбільшим горем.

“При перетині кордону з підробленими документами прикордонник може не тільки не пустити вас, а зробити запис у паспорті. Крім того, внесуть до” чорного “списку людей, які незаконно хотіли потрапити в іншу країну. Це може стати проблемою при наступних подорожах”, – додала Скалецька.

Вчені відкрили три фактори, які суттєво підвищують шанси не захворіти COVID-19: гени, лімфоцити і інтерферон.

Як повідомлялося раніше, Україна може ввести ряд обмежень для громадян, які по роботі контактують з великою кількістю людей, але при цьому відмовляються вакцинуватися.

Член комітету із закордонних справ Палати представників США республіканець Майкл Маккол опублікував доповідь, в якій говориться про лабораторне походження COVID-19.

Центр по контролю і профілактики захворювань в США порівняв штам коронавірусу Дельта з вітряною віспою. Вчені порівняли ступінь заразності. Виявилося, що нова варіація COVID-19 може викликати більш важкий перебіг захворювання.

Джерело: Народна Правда