До Ради проходять п’ять партій: найбільший рейтинг – у “Слуги народу” та ОПЗЖ, – опитування КМІС

До Ради проходять п’ять партій: найбільший рейтинг – у “Слуги народу” та ОПЗЖ, – опитування КМІС
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

П’ять партій пройшли б до Верховної Ради України, якби вибори до парламенту пройшли наприкінці липня. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного серед населення з 24 липня по 1 серпня. 

Таким чином, серед лідируючих політсил виявилися “Слуга народу” і “Опозиційна платформа – За життя” з 20,2 і 18,3% відповідно. Зазначимо, що різниця між партіями-лідерами знаходиться в межах статистичної похибки. Далі йдуть “Батьківщина” – 16%, і “Європейська солідарність ” – 14,2%. На п’ятому місці опинилася партія” Сила і честь”, за яку віддали б голоси 6,3% громадян.

До Ради проходять п’ять партій: найбільший рейтинг – у “Слуги народу” та ОПЗЖ, – опитування КМІС

У людей також запитували про основні проблеми держави, політичний курс українського уряду і рівень достатку і життя. Так, 68,7% громадян переконані, що Україна рухається в неправильному напрямку, а 14,1% опитаних респондентів зазначили, що їм не вистачає грошей навіть на їжу. Ще 43,1% опитаних підкреслили, що коштів достатньо, проте тільки на харчування, і 32,8% громадян віднесли себе до категорії, яка може відкладати гроші, але не в змозі купити дорогі речі, наприклад, техніку.  

Крім того, люди додали, що в країні як і раніше не були вирішені головні проблеми: війна на Донбасі, корупція, високий рівень безробіття і “захмарні” тарифи на комунальні послуги. Серед респондентів 47,6% зазначили, що рівень їхнього життя погіршився, ще 43,2% підтримують проведення дострокових президентських виборів і 48,7% – за проведення виборів до парламенту. 

В цілому, діяльність глави держави Володимира Зеленського не підтримали 56,1% опитаних громадян. 

Опитування співробітники КМІС проводили методом особистого інтерв’ю (“face-to-face”) з використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews) і опитали 2028 респондентів в 105 населених пунктах. Зазначалося, що захід не проводився в Автономній Республіці Крим, а також на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. 

Опитування пройшло також з урахуванням 3-ступінчастої стохастичної вибірки з квотним відбором на останньому щаблі, яка репрезентативна для населення України старше 18 років.

Джерело: Народна Правда