Мінськ, Москва чи полк “Азов”: хто вбив Віталія Шишова – всі версії

Мінськ, Москва чи полк “Азов”: хто вбив Віталія Шишова – всі версії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Глава Білоруського дому в Україні Віталій Шишов 3 серпня був знайдений повішеним в Києві. При цьому в його самогубство ніхто не вірить – депресії у нього не було, на особистому фронті було все чудово, а поліція знайшла на тілі Віталія травми – садна на обличчі, грудях і колінах, що може свідчити про боротьбу, опор.
Сьогодні перераховує основні версії загибелі Шишова.

У Білоруському домі кажуть, що до вбивства Шишова причетна влада Білорусі – це зараз найпопулярніша версія в колі його близьких, а також експертів.

На користь цієї версії свідчить два факти:

1) Шишов мав намір викривати агентів КДБ Білорусі в Києві. Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, Шишов перед смертю збирав дані про співробітників спецслужб Білорусі, які працювали за кордоном.

2) Друзі повідомляють, що Віталій отримував попередження про те, що за ним стежать і навіть можуть викрасти або ліквідувати. Але Шишов не відносився до цих попереджень серйозно. І не звертався до українських правоохоронних органів.

Дівчина Шишова Божена каже, що прямих загроз Віталію не надходило, але у нього було погане передчуття.

Цікаво, що смерть Шишова збіглася з іншим скандалом – на Олімпіаді в Токіо білоруська спортсменка Христина Тімановська попросила політичного притулку і відмовилася повертатися в Білорусь. Тоді ж в мережу потрапив аудіозапис розмови Тімановської зі своїм тренером і невідомим чоловіком – його назвали “представником олімпійської збірної РБ”. У цій розмові невідомий попереджає, що якщо Тімановська не сидітиме тихо, то вона “ще більше заплутається в павутині” і “може бути суїцид”.

Російський слід

Історик, активіст, член “Патріота України”, партії “Свобода”, близький до засновників полку “Азов” Олег Однороженко каже, що в серпні-вересні в Білорусі планується нова серія протестів проти режиму Лукашенка. Вбивство одного з активних опозиціонерів, до того ж в Україні, може підлити масла в вогонь цих протестів. А внутрішня нестабільність, як показала практика 2020 року, робить бацьку надзвичайно поступливим у стосунках з Москвою. Тому за вбивством Віталія Шишова може стояти Москва і ФСБ.

Прихильником російської версії вбивства також виступає авторитетний журналіст-розслідувач з Bellingcat Христо грози:

“За нашою інформацією, в білоруські опозиційні структури в Україні проникали співробітники російської ФСБ під прикриттям. Bellingcat спрямує всі свої сили на розслідування смерті Віталія Шишова”.

За словами Однороженка, діяти російські спецслужби могли через іншого білоруса – Сергія Коротких, ветерана полку “Азов”, відомого під псевдонімами “Боцман” і “Малюта”.

В даний час Коротких, який отримав в 2014 році українське громадянство, є членом партії “Національний корпус”, яку очолює командир полку “Азов” Сергій Білецький. Примітно, що Коротких дійсно добре знайомий з Шишовим. Більш того, Шишов деякий час жив в квартирі Коротких.

Прихильники російської версії вказують на ось які обставини. Коротких був одним з тих, хто стояв разом з Білецьким біля витоків полку “Азов”. При цьому цілий ряд інших засновників полку нібито наклали на себе руки:

1. У 2017 році в лісі на околиці Харкова був знайдений застреленим Віталій Княжий. Однією з причин смерті називали суїцид. Княжий був співзасновником “Азова”;
2. У 2016 році загинув (можливо, через необережне поводження зі зброєю або ж був убитий) Олександр Аляб’єв, ще один “Азовець”, громадянин РФ;
3. У 2015 році був знайдений в дитячій кімнаті свого ж будинку повішеним на шведській стінці ще один співзасновник “Азова”, адвокат Ярослав Бабич. Основною версією знову ж було самогубство.

Цікаво, що пропагандистські канали Росії вже поклали провину в смерті Шишова на Коротких і полк “Азов”.

Версія самого Сергія Коротких

За версією Сергія Коротких, Віталія хотіли викрасти як Протасевича і влаштувати телешоу. Але у них, ймовірно, пішло щось не так, і вони його вбили, імітувавши суїцид. Коротких підкреслює, що це його особиста думка.

На питання про те, чому російські пропагандисти вибрали його мішенню, Коротких відповів, що народився в Росії, потім був вільним слухачем курсів КДБ в Мінську. Але його вигнали за опозиційну діяльність по відношенню до режиму Лукашенка. Після чого він переїхав до Росії і входив в кілька опозиційних Путіну організацій. Вже протягом 17 років Коротких має певний вплив на опозиційні організації в Росії і Білорусі.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський заявив , що тримає на контролі справу про смерть глави “Білоруського будинку в Україні” Віталія Шишова. Зараз Офіс президента уважно стежить за висновками поліції.

Джерело: Народна Правда