СБУ почала перевірку Верховного Суду, щоб заблокувати розгляд справ про оскарження санкцій

СБУ почала перевірку Верховного Суду, щоб заблокувати розгляд справ про оскарження санкцій
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Служба безпеки України почала позапланову перевірку Верховного Суду на предмет дотримання умов діяльності, пов’язаної з державною таємницею і режимом секретності.

Про це повідомляють джерела “Страны” в СБУ.

За інформацією джерел, термінова перевірка Верховного Суду пов’язана з розглядом їм численних справ про оскарження застосованих президентом України санкцій і спрямована на блокування розгляду цих справ (зокрема, щодо закриття опозиційних телеканалів). Саме до цих справ Службою безпеки України подаються документи, що містять державну таємницю.

Інформацію про перевірку підтверджують і адвокати, які беруть участь у справах про оскарження санкцій. Вони вказують, що подача з боку СБУ до матеріалів цих справ секретних документів також носила штучний характер, оскільки ці документи складені СБУ вже після публікації Указу про застосування санкцій (згідно КАС України ці документи не можуть бути доказами).

Крім цього, документи з грифом “таємно” містять інформацію, яка ще раніше була оприлюднена в інтернеті.

Відповідно до Закону України “Про державну таємницю” держоргани мають право здійснювати діяльність, пов’язану з державною таємницею, після надання їм СБУ спеціального дозволу на доступ до держтаємниці.

Верховний Суд є одним з таких державних органів, який отримав спеціальний дозвіл.

Частина 7 ст. 20 Закону України “Про державну таємницю” передбачає, що дозвіл на здійснення діяльності, пов’язаної з державною таємницею, може бути скасовано або призупинено СБУ на підставі акта проведеної нею перевірки, висновки якого містять дані про недотримання держорганом умов, передбачених цією статтею.

Тобто розпочата в Верховному Суді перевірка СБУ повинна заблокувати можливість винесення рішень судом у справах про оскарження застосованих президентом санкцій. Так як поки СБУ не відновить або не видасть новий спеціальний дозвіл на здійснення діяльності, пов’язаної з держтаємницею, Верховний Суд не зможе винести ніякого рішення по справі, в матеріалах якого є документи, що містять державну таємницю, так як ні судді, ні адвокати не зможуть з ними знайомитися або розглядати їх в закритих судових засіданнях.

Джерело: Народна Правда