Штам Дельта атакує Україну восени: вчений розповів, як уникнути масових смертей

Штам Дельта атакує Україну восени: вчений розповів, як уникнути масових смертей
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Зростання захворюваності на COVID-19 в Україні неминуче. Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони, академік НАН України Сергій Комісаренко вважає, що в країні потрібно прискорити темпи вакцинації, карати тих, хто ходить без масок і дозволити повторну вакцинацію іншим препаратом.

Про це він розповів в ефірі телеканалу Обозреватель.

Loading...

На його думку, восени в країні можливий “вибух” захворюваності через Дельти:

“Ми припускаємо збільшення кількості людей, які будуть інфіковані, в зв’язку з тим, що у наших сусідів і з півночі, і з заходу поширюється варіант Дельта. Я думаю, ми можемо передбачити суттєве збільшення і у нас. Особливо тоді, коли люди будуть повертатися після відпусток … Я дуже не хотів би, але на жаль можна припустити, що десь у вересні, на початку жовтня можливий вибух – значне збільшення кількості людей, які будуть інфіковані. Ми повинні розуміти, що напевно це буде новий варіант штаму, тобто Дельта, перебіг якої значно важчий”.

Комісаренко вважає, що в Україні потрібно контролювати дотримання масочного режиму, особливо там, де є велике скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. Він нагадав, що в демократичних країнах, де цінується особиста свобода, таких як Франція, Великобританія, були введені дуже строгі норми дотримання протиепідемічних заходів, зокрема, носіння масок. У тих же США носіння масок у багатьох випадках є майже обов’язковим.

Він також зазначив, що темпи вакцинації слід прискорити: “Але щоб за місяць вакцинувати 8 мільйонів чоловік, щодня треба вакцинувати 240-250 тисяч чоловік, тобто вдвічі збільшити темпи”.

Вчений підкреслив, що можна проводити повторну вакцинацію іншою вакциною. Після AstraZeneca або CoronaVac можна робити щеплення – іноді це навіть рекомендується – Moderna або Pfizer.

Як повідомлялося раніше, ризик захворіти COVID-19 серед людей, які повністю вакциновані, в три нижче ніж у тих, хто ще не отримав жодної дози щеплення. Крім того, повністю вакциновані рідше є переносниками хвороби.

Раніше Ерін Бромедж, американський імунолог і професор біології Массачусетського університету в Дартмут відзначала, що поки що повний курс вакцинації не може забезпечити стовідсотковий захист від нового штаму коронавіусу Дельта – мова про всі відомі на даний момент щеплення.

Джерело: Народна Правда