Смотрящий за судами від ОП Андрій Смірнов повинен опинитися за гратами разом з Чаусом, якому допомагав втекти з України

Смотрящий за судами від ОП Андрій Смірнов повинен опинитися за гратами разом з Чаусом, якому допомагав втекти з України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Заступник голови Офісу президента Андрій Смірнов допомагав скандальному екс-судді Чаусу піти від правосуддя і потім бігти з України. Детективи НАБУ встановили, що Смірнов переховував Чауса в підземному паркінгу ЖК в центрі Києва. Сьогодні Смірнов працює на високій посаді в ОП і і має сісти в тюрму за приховування корупціонера.

Працює в Офісі президента Андрій Смірнов – заступник Єрмака, відповідає за роботу з правоохоронними органами. Це офіційно. А неофіційно Смірнов – смотрящий за судами, забезпечує прийняття необхідних ОП рішень. Не забуває він і про себе рідного. Використовуючи адмінресурс, Смірнов вирішує особисті бізнес-інтереси. Нещодавно він посприяв звільненню з СІЗО небезпечного злочинця, злодія в законі «Умки».

9 липня суддя Печерського суду Вовк відпустив на свободу «злодія в законі» Сергія Олійника, або «Умку», як його називають в ЗМІ. Характерно, що «Умку» захищав адвокат з адвокатського бюро «Смірнов і партнери», яке очолює заступник голови Офісу президента Андрій Смірнов. Відпустили «Умку», як ви розумієте, не за «спасибі».

Смірнов ще задовго до роботи на Офіс Зеленського був фігурантом гучних скандалів. Зараз в Україні обговорюють справу судді Чауса. І до нього прямо причетний Андрій Смірнов. Він, працюючи адвокатом, в 2016 році допомагав переховуватися колишньому судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чаусу, якого звинувачують у хабарі в 150 тис. Дол.

У липні 2019 року, через три роки після втечі Чауса, НАБУ відкрило провадження щодо посадових осіб, які могли організувати укриття судді і його незаконний від’їзд за кордон. Є рішення Вищого антикорупційного суду у справі № 991/1532/20, в якому детективи докладно описують хронологію і коло осіб, які можуть бути причетні до цих подій. У ньому говориться, що тоді ще адвокат Смірнов разом з колегою за вказівкою інших осіб вивіз Миколи Чауса в підземний паркінг житлового комплексу «Альпійський», який розташований недалеко від центру столиці. Це сталося на наступний день після викриття судді на хабарі. Таким чином, Смірнов переховував Чауса від правоохоронців, а потім допоміг судді бігти в Молдову.

Смотрящий за судами від ОП Андрій Смірнов повинен опинитися за гратами разом з Чаусом, якому допомагав втекти з України

А потім цей же Смірнов влаштувався на роботу в офіс президента і став фігурантом плівок, записаних в кабінеті тодішнього глави ГБР Романа Труби. На цих плівках Смірнов визнається, що переписується з Чаусом, але при цьому вимагає від ГБР «оточити Чауса страхом невідворотності покарання», допитуючи дружину, матір і адвоката. «Його треба зараз #бать» – дає вказівки Смірнов чолі ГБР (так-так, «незалежному» від ОП органу).

Примітно, що Смірнов ще в 2020 році нервував, що свою справу проти Чауса веде НАБУ. Мабуть нинішні догонялки між СБУ і НАБУ якраз і пов’язані з тим, що в справі є багато зацікавлених осіб, які бояться за свою шкуру. Зокрема, Смірнов, який і сам є фігурантом справи Чауса. І якщо колишнього суддю засудять, вирок можуть отримати і його подільники, одним з яких є Андрій Смірнов.

При цьому, цей самий Смірнов ще і член робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції в Комісії з питань правової реформи. Сюр якийсь. Робота Офісу Зеленського спрямована чітко на узурпацію влади. Судову владу вони під себе вже фактично підім’яли.

Ярослав Шевчук

Джерело: Народна Правда