Третя хвиля COVID-19: чи будуть переглядати умови карантину в Україні

Третя хвиля COVID-19: чи будуть переглядати умови карантину в Україні
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Ситуація з COVID-19 в Україні поки не вселяє страху, але ймовірність різкого зростання захворюваності висока.

Про це заявив в коментарі РБК-Україна керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко.

Loading...

Глава профільного комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький також вважає, що в країні буде зростання захворюваності. Є два прогнози: 

  • оптимістичний (сплеск захворюваності може статися у другій половині вересня),
  • песимістичний (у другій половині серпня).

У Київській школі економіки вважають, що досить швидкий сплеск захворюваності відбудеться вже в першій половині серпня.

“Небезпека полягає в тому, що зараз усі регіони України знаходяться на мінімальному плато, маючи досить низький рівень захворюваності. Всі вони перестали демонструвати падіння захворюваності. Це як раз грунт для того, щоб почався сплеск”, – пояснив Ганіченко.

При цьому, як заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін, додаткові обмеження всередині України Кабмін поки не планує вводити. Хоча вже відомо, що роботу шкіл заборонять, якщо регіон випаде з “зеленої” зони і в установі будуть щеплені менше 80% співробітників.

Як повідомлялося раніше, Центр по контролю і профілактиці захворювань в США порівняв штам коронавируса Дельта з вітряною віспою. Вчені порівняли ступінь заразність. Виявилося, що нова варіація COVID-19 може викликати більш важкий перебіг захворювання.

Нагадаємо, в Кропивницькому з’являться пересувні мобільні пункти вакцинації від COVID-19 – з 30 липня щеплення можна буде отримати в тролейбусах.

Джерело: Народна Правда